Exploring Asia: Cesta domů

Po delší odmlce vás vítám u posledního dílů ze série Egploring Asia.

Na začátek malá rada, letištní check-in aerolinky Air China se uzavírá už 2 hodiny před odletem. To my jsme bohužel nevěděli a check-in se nám málem zavřel před nosem. Naši spolucestovatelé se na letiště dostavili ještě později než my a nebýt naší výřečnosti a našeho vysvětlování, že jsme počítali s klasickými 90 minutami, myslím, že oni by se už svých palubních vstupenek nedočkali.

 

Let z Taipeie do Pekingu probíhal velmi podobně jako z Pekingu do Taipeie. Změna ale přišla už v Pekingu. Na rozdíl od prvního letu Peking-Taipei jsme tentokrát měli na přestup 10 hodin. Původní plán byl, že si uděláme výlet do centra, ale venku byla opravdu zima a tma. Centrum Pekingu je od letiště celkem daleko, a i když jsme většinu letu prospali, byli jsme unavení. Naštěstí jsme tak nějak počítali, že se nám do centra chtít nebude a předem jsme si zarezervovali hotel, který Air China nabízí zdarma pro všechny cestující při přestupu na letištích v Pekingu (PEK), Šangahaji (SHA i PVG), Chengdu (CTU), Hangzhou (HGH) a Dalianu (DLC). Abyste měli nárok na hotel, musí být váš přestup v rozmezí 8 až 24 hodin (vízum je v rámci 24hodinového přestupu vždy zdarma).

 

Po delším čekání na přestupní víza jsme se letištním vlakem dostali na druhou stranu letiště, kde byl informační stánek pro ty, kteří měli zarezervovaný hotel. Tam jsme taky zamířili. Pán u stánku chtěl vidět rezervaci, když ale zjistil, že ji máme pouze jako pdf v telefonu a ne vytištěnou, moc se mu to nelíbilo. Opravdu jsme se lekli, že budeme muset zůstat celou dobu na letišti. Naštěstí si asi všiml našich výrazů a rezervaci nám uznal a ukázal nám, kde máme čekat na transfer do hotelu.

 

Do hotelu nás odvezl minibus a my se po cestě modlili, aby hotel nebyl ve stejném stavu jako náš minibus, měl totiž díru v podlaze a sedačky držely přimontované jen silou vůle. Ale už obrovské a luxusní atrium hotelu nás přesvědčilo o opaku. Slečna na recepci nás příjemně přivítala, dala nám klíčky, ale také nám řekla, že i přes to, že naše letadlo odlétalo až ve dvě hodiny ráno a my byli již odbaveni a stačilo nám projít jen security check-inem, musíme z hotelu odjet už v půl dvanácté. Moc jsme nechápali proč, ale v tu chvíli jsme se už jen těšili na chvilku odpočinku.

                           

Hotelové pokoje byly čisté a poměrně dobře zařízené, nás ale zajímala jen sprcha a postel. A také samozřejmě lednička s nápoji zdarma. Po potřebném odpočinku nás stejně rozhrkaný minibus dovezl zpět na letiště a my pokračovali k našemu letadlu, kterým jsme odletěli zpět do Mnichova.

 

10ti hodinový let zpět do Evropy byl operován letounem B777-300ER, který byl k našemu překvapení plně obsazen.

                                                       

Na cestu z Mnichova do Prahy jsme měli zaplacený vlak, protože byl levnější než autobus, který jel přímo z letiště, ale ceny mnichovské železnice nás trochu převezly, jelikož za lístek z letiště na hlavní nádraží jsme dali 12 euro za osobu, takže nás nakonec vlak stál ještě víc než autobus. Před odjezdem na hlavní nádraží jsme ale ještě zažili to nejdelší čekání na kufry v našich životech. Nevím jak vy, ale my jsme ještě nikdy před tím na kufry nečekali hodinu a půl.

 

Tímto článkem uzavíráme kapitolu o cestování po Asii, byl to nezapomenutelný zážitek a jsme rádi, že jsme se o něj mohli s vámi podělit a těšíme se u dalšího trip reportu.

 

Foto: TripAdvisor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *