Rubriky
AERO magazine

Oslnivé skandinávské lampy: Minimalistický design a maximální styl


Skandinávský styl se v posledních letech stal velmi populárním a to nejen v oblasti interiérového designu, ale také v oblasti osvětlení. Skandinávské lampy jsou známé svým minimalistickým designem a jednoduchými tvary, které však dokáží vytvořit úchvatné světelné efekty. V tomto článku se podíváme na několik skandinávských lamp, které jsou nejen krásné, ale také velmi funkční.

1. Umělecká díla od Louis Poulsena

Louis Poulsen je dánská firma, která se specializuje na designové osvětlení. Jejich lampy jsou známé po celém světě pro svůj minimalistický design a dokonalou funkčnost. Jednou z nejznámějších lamp od Louis Poulsena je PH Artichoke, která je inspirována květinou artyčok. Tato lampa je vyrobena z nerezové oceli a má 72 listů, které dokážou vytvořit úchvatný světelný efekt.

PH Snowball je další ikonickou lampou od Louis Poulsena. Tato lampa má kulatý tvar a je vyrobena z bílého skla, které dokáže rozptýlit světlo do celé místnosti. PH Snowball byla navržena v roce 1958, ale stále je velmi populární díky svému jednoduchému designu a dokonalému světelnému efektu.

2. Minimalistické lampy od Muuto

Muuto je další dánská firma, která se specializuje na designové osvětlení. Jejich lampy jsou známé pro svůj minimalistický design a použití přírodních materiálů. Jednou z nejznámějších lamp od Muuto je E27, která je vyrobena z betonu a má jednoduchý tvar žárovky. Tato lampa je velmi funkční a dokáže vytvořit úchvatný světelný efekt.

Leaf je další minimalistická lampa od Muuto. Tato lampa má tvar listu a je vyrobena z hliníku. Leaf dokáže vytvořit úchvatný světelný efekt díky svému jednoduchému designu a použití LED technologie.

3. Designové lampy od Northern

Northern je norská firma, která se specializuje na designové osvětlení. Jejich lampy jsou známé pro svůj moderní design a použití přírodních materiálů. Jednou z nejznámějších lamp od Northern je Birdy, která byla navržena v roce 1952. Tato lampa má tvar ptáka a je vyrobena z oceli a hliníku. Birdy dokáže vytvořit úchvatný světelný efekt díky svému jednoduchému designu a použití kvalitních materiálů.

Me je další designová lampa od Northern. Tato lampa má jednoduchý tvar a je vyrobena z mědi. Me dokáže vytvořit úchvatný světelný efekt díky použití LED technologie a kvalitních materiálů.

Všechny tyto skandinávské lampy jsou nejen krásné, ale také velmi funkční. Jejich minimalistický design a použití kvalitních materiálů dokáže vytvořit úchvatné světelné efekty, které zlepší každý interiér. Pokud hledáte oslnivé skandinávské lampy, určitě byste měli zvážit některou z těchto lamp od Louis Poulsena, Muuto nebo Northern.

Více informací o skandinávském designu a osvětlení najdete na stereokotoucky.cz.