Zastupitelé Moravskoslezského kraje dnes schválili dotace na lety z Ostravy

Plán na dotování linek z Ostravy do Varšavy, Vídně a Mnichova dnes prošel zastupitelstvem Moravskoslezského kraje. Zastupitelé schválili i plán na vypsání soutěže na dopravce, kteří budou tyto spojení provozovat. V současné době se jedná s polským leteckým dopravcem LOT, který by měl zastřešit linku do Varšavy. Vypsání výběrového řízení se pak týká spojení do Vídně a Mnichova.

U dotovaných linek z ostravského letiště vznikal jeden velký problém a to vytíženost spojů. S tímto problémem se potýkali dopravci, kteří linky do Ostravy provozovali. Náměstek pro dopravu Jakub Unucka ale očekává, že tato nová spojení nezůstanou bez poptávky. Kraj počítá s 11 rotacemi týdně do Vídně s tím, že do budoucna bude možnost navýšit počet rotací na 16 týdně.

„Na základě předběžných tržních konzultací s vysokou mírou pravděpodobnosti předpokládáme, že výběrové řízení nezůstane bez odezvy,“ uvedl Unucka.

Výsledky výběrového řízení by měly být vyhlášeny do konce července a je možné, že lety budou spuštěny ještě letos.

Kraj dlouhodobě mluví o tom, že letiště zachrání cargo lety a nebo linky do tzv. ,,evropských hubů”, to jsou větší letiště, kde cestující mohou přestoupit a pokračovat dál do své cílové destinace. Linka do Vídně již z Ostravy před časem létala. Její provoz byl však ukončen, kvůli malému zájmu cestujících.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *