Řecké letiště Patras-Araxos vyhořelo. České a slovenské letecké společnosti přesouvají své lety do Athén

Letiště Patras-Araxos postihl ve středu mohutný požár. Ten poničil letištní infrastrukturu natolik, že je letiště od té doby uzavřené. Lety, které byly plánovány na letiště Araxos, aktuálně přijímají letiště v Athénách a Kalamatě.

Foto: thebest.gr

Pro české a slovenské turisty není letiště Patras-Araxos neznámé. Každoročně na něj provozují lety jak české Smartwings, tak její slovenská dceřiná společnost Smartwings Slovakia. Obě aerolinky přesunuly své lety do Athén. Požár vypukl v den, kdy do Patras mířil Boeing 737-900ER pro 212 cestujících letecké společnosti Smartwings z Prahy. Ten musel přistát na letišti v Athénách a cestující byli do jejich cílové destinace dopraveni autobusy. Stejný osud potkal i cestující, kteří z Patras měli letět do Prahy. Ti byli převezeni autobusy na athénské letiště, ze kterého letěli do české metropole. Smartwings Slovakia provozuje do Patras lety z Bratislavy a Sliače. I tyto lety jsou v současné době provozovány na letiště v Athénách.

Foto: thebest.gr

Araxos je malá vesnička, která se nachází u letiště. To bylo postaveno především, aby obsluhovalo cestující letící z blízkého města Patra, jež je třetí největší v Řecku.

foto: thebest.gr

Foto: thebest.gr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *