Na letišti v Praze dnes proběhlo taktické cvičení na evakuaci při požáru

V úterý 12. června 2018 od 14:00 hod. proběhlo v areálu Letiště Václava Havla Praha taktické cvičení na požár s evakuací budovy, kterého se zúčastnil Hasičský záchranný sbor Letiště Praha, a. s., a další bezpečnostní složky fungující na letišti. Cílem je prověřit postupy těchto složek a detekování možných překážek při zásahu a evakuaci budovy. Cvičení nijak neovlivní provoz na Letišti Václava Havla Praha.

 

Zajištění bezpečnosti cestujících i zaměstnanců je jednou z priorit, na které se vedení letiště zaměřuje. Proto probíhají pravidelná cvičení, která pomáhají prověřit stanovené postupy a předpisy. Nácvik likvidace požáru a evakuace budovy pomůže prověřit funkčnost požárních evakuačních plánů a procesů, které se týkají problematiky požární ochrany v daném objektu na Letišti Václava Havla Praha. Zároveň cvičení přispěje k lepší připravenosti zaměstnanců Letiště Praha pro případ skutečného požáru.  

 

Nácvik evakuace osob a hašení požáru proběhl v prostorách budovy APC, sídla Českého Aeroholdingu a zúčastní se ho okolo 250 – 400zaměstnanců a externích partnerů, kteří se v budově obvykle zdržují.  

 

Simulovaný požár byl způsoben v 6. patře budovy. Z důvodu výskytu kouře, který se rozšířína chodbě, a přítomnosti zraněné osoby, se někteří figuranti nebudou moci evakuovat sami a pro jejich záchranu hasiči použijí výškovou techniku pro evakuaci osob. Ostatní zaměstnanci letiště budou evakuováni dle evakuačního plánu pracoviště. Role zraněných či omámených figurantů, kteří budou evakuováni za pomocí techniky, se ujali sami zaměstnanci Letiště Praha.

 

Během cvičení, které trvalo 1 až 1,5 hodiny, byl omezen provoz na silnici v ulici Jana Kašpara. Provoz bude řízen Policií ČR ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy.

 

Foto: Letiště Praha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *