Letiště Praha otevře FastTrack security control na terminálu 2

Cestující, kteří odlétají z Letiště Václava Havla Praha do zemí schengenského prostoru, nyní mají bez ohledu na typ zakoupené letenky možnost pohodlněji a plynuleji projít bezpečnostní kontrolou. Nově si totiž mohou zakoupit službu Security FastTrack, která je opravňuje využít v Terminálu 2 samostatný koridor pro přednostní vstup k bezpečnostní kontrole. Službu je možné pořídit přímo na letišti či online na internetových stránkách.

„S nástupem letní sezony jsme se rozhodli nabídnout cestujícím na Terminálu 2 službuSecurity FastTrack, která jim zajistí rychlejší proces odbavení během bezpečnostní kontroly.Chceme tím zvýšit standard poskytovaných služeb a komfort pro cestující. Věříme, že zejména v náročném letním období, které klade maximální nároky na provozní kapacity letiště, službu Security FastTrack cestující ocení,“ říká Jiří Petržilka, výkonný ředitel neleteckého obchoduLetiště Praha. Stejná služba byla doposud na Letišti Praha dostupná pouze pro cestující prémiových cestovních tříd či pro členy vyššího statusu věrnostních programů leteckých společností.

Službu lze objednat on-line na internetových stránkách Letiště Praha nebo přímo v prostorách odletové haly Terminálu 2, a to prostřednictvím samoobslužného kiosku. „K zakoupení služby Security FastTrack slouží kromě online aplikace také čtyři Smart kiosky umístěné v Terminálu 2 uinformační přepážky, dále u samoodbavovacíchkiosků a také v prostoru poblíž bezpečnostní kontroly. Při dostatečné kapacitě SecurityFastTracku se tak budou moci cestující v podstatě na poslední chvíli sami rozhodnout až při zhodnocení aktuální situace na letišti, zda služby pro rychlejší průchod využijí, doplňuje Jiří Petržilka. Smart kiosky jsou cestujícím k dispoziciv pěti jazycích: vedle češtiny jde o angličtinu, němčinu, italštinu a francouzštinu.  

Při rezervaci si cestující volí datum a konkrétní časový úsek průchodu bezpečnostní kontrolou v rozpětí 30 minut. Na jeden časový úsek je v rámci jednoho nákupu možné zakoupit nanejvýše pět vstupů. Cena služby Security FastTrack pro jednu osobu je 150 Kč. Služba je rovněž zahrnuta v balíčku doprovodných služeb při on-line objednávce parkování na Letišti Praha.

 

Foto: Letiště Praha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *