Letiště Pardubice dnes na tiskové konferenci představilo novinky pro rok 2019. Dále pak sdělilo i vizi do budoucna

Již dlouhou dobu visí nad pardubickým letištěm otazník ohledně jeho budoucnosti. Díky uzemnění letadel firmy Boeing B737-8MAX společnost Ryanair oznámila ukončení své linky do londýnského Stanstedu. Linky do Alicante, kam se létá pouze z Pardubic, kvůli své velké vytížěnosti zůstanou nepozměny.

 

Omezení Boeingů B737-8MAX se ještě výrazněji dotklo největšího tuzemského dopravce Smartwings, který byl nucen uzemnit svých sedm letadel. Dalších sedm čeká v americkém Seattlu na převzetí českou aerolinkou. Jedná se o letadla s registracemi OK-SWH, SWI, SWJ, SWK a SWN. Další letoun, budoucí OK-SWO, je již ve výrobě a po jeho dokončení bude pravděpodobně osmým letounem tohoto typu, který bude čekat na převzetí českou aerolinkou. Původní plány společnosti Smartwings bylo operovat lety do mnoha dovolenkových destinací jako jsou například Antalya, Burgas, Podgorica, Rhodos či Heraklion. Ovšem ze všech plánovaných charterů zbude pouze Podgorica. Letišti se ale podařilo sehnat náhradu. Z Burgasu bude létat Bulgaria Air 2x týdně s letounem ERJ-190 a z Antálye Onur Air s A320 Family 1x týdně.

 

Mimo to se ještě na letišti budou objevovat letadla z Ruska na lince z Petrohradu a charterové lety společnosti Red Wings.

 

Letiště dále vyjednává o dalších linkách s leteckými dopravci, kterí by mohli letiště v Pardubicích vidět jako výtečnou alternativu proti drahé Praze.  V současné době vyjednáváme s dopravcem operující dovolenkové destinace” uvedla ředitelka letiště Ing. Hana Šmejkalová.

 

Kvůli problémům amerického Boeingu letiště tento rok očekává kolem 90ti tisíc cestujících, což je oproti loňským 160 000 patrný pokles.

 

Mezi další novinku patří výstavba nového parkoviště s možností od dlouhodobého až po K+R  parkování.

 

Letiště má také nový web, na kterém naleznete nejen odlety a přílety, ale také vyhledávač letenek od společnosti Kiwi či materiály pro letecké nadšence od Flying Revue.

 

Letiště v Pardubících má svůj skrytý potenciál, díky poměrně blízké dostupnosti z Prahy (Vlakem za 40 minut na Hlavní nádraží, což je mimochodem stejná doba jízdy jako ve špičce z  letiště Václava Havla) a my jen držíme palce ať vše vyjde jak má.

 

Foto: Letiště Pardubice

2 komentáře: „Letiště Pardubice dnes na tiskové konferenci představilo novinky pro rok 2019. Dále pak sdělilo i vizi do budoucna

 • 17. 5. 2019 (6:07)
  Permalink

  Který vlak zvládne trasu Pardubice Praha za 40 minut? To mi teda řekněte

  Reagovat
  • 17. 5. 2019 (20:49)
   Permalink

   Dobrý den Pavle,
   včera jeden z našich kolegů se z Pardubic vracel do Prahy a vlak jel 44 minut. Na internetu lze nejít skutečnost, že jezdí 50 minut, ale to není taky vždy přesné. Čas, který je v článku uveden je pouze orientační.

   Děkujeme za pochopení.

   Tým Aeromagazine.cz

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *