Změny v Austrian Airlines. Zbaví se všech turbovrtulových letadel

V příštích třech letech k současným 36 Airbusům ve flotile Austrian Airlines přibude dalších 10 letadel. Austrian Airlines nasazuje Airbusy na středně dlouhé lety. Současně však během následujících let vyřadí všech 18 turbovrtulových letadel Dash 8-Q400, které provozuje od roku 2014, kdy splynula s Tyrolean Airways, známé též jako Austrian Arrows. Toto rozhodnutí nemá ovlivnit vnitrostátní lety mezi rakouskými letišti. Společnost toho chce docílit i ukončením pronájmu čtyř letadel ve Švýcarsku. Linky, které jsou doposud operovány turbovrtulovými letouny, budou nově operovány Embraery 190, kterých má ve flotile 17. Embraery budou na svých stávajících trasách nahrazeny Airbusy A320 family. Na lince z Vídně do Prahy by se tak mohly začít pravidelně objevovat Airbusy A320 family, které doposud létají jen do údržby k ČSA Technics. První z turbovrtulových letadel Dash 8-Q400 registrace OE-LGD byl již včera vyřazen z provozu.

Zveřejnil(a) Dietmar Schreiber dne Sobota 19. ledna 2019

 

Další novinkou je uzavření bází v Altenrheinu, Štýrském Hradci, Innsbrucku, Klagenfurtu, Lincu a Salcburku. Všechny posádky budou nově jen na bázi ve Vídni.

 

© AustrianAirlines_Michael Dürr

 

Austrian Airlines investuje celkem 200 milionů euro do rozšíření své flotily. Ve Vídni taktéž vyrostou dva nové simulátory letounů A320. Ty bude provozovat Lufthansa Aviation Training. Aerolinka zaznamenala za rok 2018 nárůst počtu cestujících o 8,5 procent. Celkem její služby využilo 13,9 milionu cestujících.

 

Foto: Austrian Airlines

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *