Vyhrocený spor o Kašmír uzavřel pákistánský vzdušný prostor. Lety z Asie jsou zpožděné, nebo úplně zrušené

Všechny vnitrostátní lety v Pákistánu jsou zrušeny do středeční půlnoci. Provoz na letištích Láhaur, Multan, Faisilábád, Sialkot a Islamabád byl přerušen poté, co stíhačky pákistánské armády sestřelily dva indické stíhací letouny. Pákistánský úřad pro civilní letectví na Twitteru uvedl, že do půlnoci uzavírá celý pákistánský vzdušný prostor.

 

 

Některé aerolinky se rozhodly omezit nebo úplně zrušit lety, dokud nebude pákistánský vzdušný prostor opět otevřený. Thai Airways zrušilo všech 11 letů mezi Asií a Evropou, které měly ve středu a čtvrtek letět. Ve středu muselo několik letadel letících z Asie do Evropy mezipřistát v Bukurešti kvůli dotankování paliva. Všechny lety z Asie do Evropy jsou nuceny používat vzdušnou trasu vedoucí jižně od pákistánského vzdušného prostoru, kolem Ománu a nad Spojenými Arabskými Emiráty.

 

Omezení se velice dotklo i letů ze zemí, se kterými sousedi Pákistán a západě. Letounu společnosti SpiceJet letící z Afghánistánu do Dílí se tak let z běžné 1 hodiny a 45 minut prodloužil na více než pět hodin. Na snímku můžete vidět, jak se letounu společnosti Turkmenistan Airlines prodloužil let o více než 4 hodiny.

 

 

Singapore Airlines uvedly, že jejich lety že Singapuru do Londýna budou muset mezipřistát v Dubaji či Bombaji kvůli dotankování.

 

 

Dlouhodobý spor mezi Indií a Pákistánem o Kašmír se vyhrotil po teroristickém útoku v půlce unora. Indie včera dle pákistánské policie provedla raketový útok na Pákistán.

 

Foto: Instagram Air India Express

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *