Virgin Atlantic chce létat do Prahy, plánuje obří expanzi

Britská aerolinka Virgin Atlantic, kterou založil světově známý britský podnikatel Richard Branson, oznámila plány na obří expanzi. Ta má přijít poté, co bude na londýnském letišti Heathrow otevřená třetí runway. Nejdřív se tak stane v roce 2026.

To je však velký problém jednak pro ekology a aktivisty a také pro skupinu leteckých společností IAG (International Airlines Group), do které patří i British Airways, které se dlouhá léta udržují na Heathrow monopol. Pro nízkonákladové společnosti je téměř nemožné na tento trh proniknout, protože v aktuálním stavu na Heathrow žádné volné sloty nejsou. Jakmile bude postavena třetí runway a nový terminál, tak budou k mání sloty nové. To by byl velký problém pro monopol IAG, a zároveň životní šance pro Virgin Atlantic a další aerolinky, které by současný monopol IAG prolomily.

Součástí expanze Virgin Atlantic má být mnoho nových dálkových i evropských linek. Dvanáct nových linek má být vnitrostátních. Takový model Virgin Atlantic zkoušel již na začátku tohoto desetiletí pomocí své dceřiné společnosti Little Red, avšak v roce 2015 její provoz ukončil.

Foto: Pavel Lässler

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *