V Praze o sebe při pojíždění zavadily dva Boeingy 737-800 Smartwings

Dnes krátce po půl jedné došlo k incidentu u vzletové dráhy 06 na Letišti Václava Havla v Praze. Během pojíždění ke vzletu po pojížděcí dráze Foxtrot zavadil Boeing 737-800 registrace OK-TVW patřící tuzemským Smartwings do Boeingu 737-800 registrace N277EA stojícímu na pojížděcí dráze Echo. Letoun patří americké aerolince Swiftair, která jej stejně jako v loňské sezóně Smartwings pronajala. Český Boeing mířil na Madeiru, ten americký do Monastiru.

 

 

Autor: flyrosta.com

Provoz se na pražském letišti po incidentu nejprve zastavil úplně, poté byly obnoveny přílety letadel. Odlety z letiště byl obnoveny zanedlouho poté.

 

Autor: flyrosta.com

Jelikož oba Boeingy zatarasily dvě pojezdové dráhy, které se běžně používají k nájezdu na dráhu 06, tak musely letouny, které chtěly odstartovat využít pojížděcí dráhu Delta, než byly poškozené stroje odklizeny. Za Boeingem na Madeiru musely čekat i letadla Vueling do Barcelony, Smartwings do Splitu a Ryanair do Marseille.

 

Autor: flyrosta.com

Jedná se o další komplikaci pro Smartwings v době, kdy řeší finanční potíže i nedostatek letadel především kvůli územněným Boeingům 737 MAX 8. Tuzemský dopravce výpadek letadel doposud řešil rušením letů a pronájmem letadel od jiných společností. V současnosti má ve flotile pronajaté již dva Boeingy 737 od slovenských Air Explore a tři Boeingy 737 od amerických Swiftair. Podle informací aeromagazine.cz by měla být flotila rozšířená o další vlastní Boeing 737-800, několik Boeingů 737-800 pronajatých ze Severní Ameriky i Airbus A320 od aerolinky z východní Evropy.

 

Foto: flyrosta.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *