V Moskvě nouzově přistálo letadlo. Po přistání skončilo v plamenech.

Aktualizováno: 21:36

Dnes v podvečer nouzově přistálo na letišti Moskva Šeremetějevo letadlo ruské letecké společnosti Aeroflot. Jedná se o ruské letadlo Suchoj Superjet 100. Ruská média uvedla, že na palubě bylo 78 cestujících.  Agentura TASS později uvedla, že při nehodě přšelo o život 13 cestujících. Podle agentury Reuters bylo na palubě 78 cestujících, přesný počet členů posádky je zatím neznámý. Mezi obětmi je i letuška, která cestujícím pomáhala opustit letadlo. Mezi oběťmi se nachází i dvě děti.

 

Počet zraněných není jasný. Agentura Iterfax se zmiňuje o pěti zraněných. Počet zraněných se však může lišit. Ruské ministerstvo pro mimořádné situace médiím sdělilo, že požár na palubě letadla byl uhašen.

 

Agentura Interfax dříve oznámila, že letadlo vzplanulo po tvrdém přistání. Další informace očitých svědků však poukazují na to, že letoun začal hořet již ve vzduchu. Letoun přistál 28 minut po vzletu z letiště v Šeremetějevu.

 

Podle ruských tiskových agentur letadlo letělo z Moskvy do severního ruského města Murmansk.

 

Některé lety na letiště Šeremetějevo jsou odkláněny na jiná letiště a další nemohou odletět.

 

Hasičský záchraný sbor moskevského letiště prozkoumal prohořelé trosky zádi draku letounu, kde pátrali po přeživších.

 

Ruské úřady zahájili vyšetřování letecké nehody a zjšťují, zda piloti neporušili letecké bezpečnostní předpisy. Příčina požáru zatím není jasná. Podle snímku z Flightradar 24 vyšetřovatelé zjistili, že letadlo dvakrát zakroužilo nad Moskvou a až poté provedlo nouzové přistání, které se jim na poprvé nepovedlo.

 

Podle rozhodnutí předsedy odboru  Alexandra Bastyrkina, bylo řešení případu nouzového přistání převzato Generálním ředitelstvím pro vyšetřování zvláště důkežitých případů RF IC.

 

V blízké budoucnosti zahájí vyšetřovací tým i výslechy přímých svědků, kteří se nacházeli v době nehody na palubě. Vyslechne i pracovníky letiště a očité svědky. V nepodlední řadě mají v plánu hovořit přímo se zaměstnanci společnosti Aeroflot a zároveň prostudovat technickou dokumentaci tohoto letounu.

 

Sergey Sobyjanin vyjádřil upřímnou soustrast všem pozůstalým. Zároveň ruský prezident Vladimír Putin pokynul incident důkladně vyšetřit. Část letadel, které mířili na Šeremetějevo museli přistát na jiných moskevských letištích.

 

“Základní verze příčiny nehody je zásah blesku do letadla, po němž selhala automatika. Podle předběžných zjištění letadlo dvakrát narazilo o vzletovou dráhu. Zásah blesku potvrdil i jeden z členů posádky,” citoval TASS nejmenovaný zdroj z vyšetřovacího týmu.

 

Passenger Plane On Fire Makes Emergency Landing In Moscow: – Russia – May 5, 2019

Russia Moscow an hour ago – May 5, 2019Passenger Plane On Fire Makes Emergency Landing In Moscow an hour ago!At least 5 injured Video via Pevnev Sergey

Zveřejnil(a) Cyclone Of Rhodes dne Neděle 5. května 2019

 

Dramatic scenes from Moscow Airport , Russia – May 5, 2019

Russia – May 5, 2019Dramatic scenes from Moscow Airport an hour ago… plane on fireVideo via NTv

Zveřejnil(a) Cyclone Of Rhodes dne Neděle 5. května 2019

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *