V Istanbulu sjel z dráhy Boeing 737, všichni přežili

Aktualizováno: 18:42

Po osmnácté hodině večer místního času vyjel na letišti Sabihy Gökçenové v Istanbulu Boeing 737-800 z přistávací dráhy. Dle serveru planespotters.net bylo na palubě 177 cestujících a šest členů posádky. Letoun letěl na lince PC 2193 z Izmiru. Podle prvních zpráv všichni na palubě přežili, avšak počet zraněných ještě není znám. Letoun se po přistání rozlomil na několik částí.  Let byl operován jedenáct let starým letounem registrace TC-IZK, který byl Pegasu dodán v květnu 2016, předtím létal u Air Berlin. Na letišti byly v době přistání letounu dešťové přeháňky.

Jedná se již o několikátou podobnou nehodu letadla Pegasus . Naposledy letos v lednu sjel taktéž na letišti Sabihy Gökçenové jiný Boeing 737-800 stejné společnosti. V lednu 2018 sjel Boeing 737-800 Pegasus z dráhy a zastavil se na srázu v tureckém Trabzonu, ani v tomto případě neměla nehoda žádné oběti.

„Záchranářské týmy evakuují cestující. Zatím neevidujeme ztráty na životech, jsou pouze zranění,“ řekl turecký ministr dopravy Turhan.

Letiště Sabiha Gökçen je menší letiště na asijské straně Istanbulu. Je jednou z hlavních základen aerolinek Pegasus. Ta na něj provozuje i přímou linku z Prahy. Disponuje jedinou tři kilometry dlouhou vzletovou a přistávací dráhou.

Na místě jsou také vyšetřovací týmy, které začali pátrat po příčině nehody. Tamní guvernér sdělil, že aktuálně je na místě 51 zraněných.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *