V Británii zavádí přísnější podmínky pro provoz dronů poté, co před Vánoci narušily provoz na letišti Gatwick. Dnes se objevily tentokrát u Heathrow

Britská vláda oznámila zavádění balíčku přísnějších opatření pro provoz dronů. Je to především následek předvánočního několikadenního ochromení provozu na londýnském letišti Gatwick dvěma drony. Policie zadržela dva podezřelé ze spáchání útoku, avšak krátce poté je pustila na svobodu. Omezení se dotklo zhruba tisícovky letů a zapříčinila mimo jiné i další problémy aerolinek Norwegian.

Zóna vyloučená z provozu dronů v okolí se zvětší na 5 kilometrů od letiště. Ministři taktéž oznámili že od 30. listopadu budou muset všichni provozovatele dronů s váhou mezi 250 gramů a 20 kilogramů být registrovaní. Zároveň budou muset úspěšně splnit test.

Policie bude moct za drobné přestupky udělovat pevné pokuty. V případě že vás policista požádá abyste s dronem přistáli a vy neuposlechnete, bude vám moct udělit pokutu ve výši až 100 liber. Pokuta vám může být udělena taktéž v případě, že policistovi odmítnete ukázat registraci k provozu dronu.

Vyšetřování incidentu na Gatwick stále pokračuje. 115 svědků uvedlo, že nad letištěm vidělo pohybující se předmět. Ani po několika týdnech však není jasné, kdo problémy způsobil.

V zahraničních médiích se objevily informace o tom, že se dnes večer objevily drony v okolí letiště Londýn Heathrow.

Foto: Nicolás Lerenas

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *