V Africe havarovalo malé vojenské letadlo se dvěma českými piloty, sloužilo pro humanitární pomoc

Malé, vojenské letadlo havarovalo ve středu odpoledne při technickém mezipřistání v El Menii v Alžírsku. Na palubě byli dva čeští piloti.

 

Letadlo registorvané jako SE-BMH, typu MAX-Holste MH-1521 Broussard, z roku 1958 z Beninu, mělo na palubě dvě osoby. Jednalo se o dva české piloty, kteří zde létali dobrovolně jako humanitární pomoc v Africe. Oba piloti nehodu přežili se zraněním.

Pilot požádal o povolení k přistání na letišti El Golea. Mělo se jednat o standartní technické mezipřistání. Při závěrečném přiblížení se piloti rozhodli opakovat přistání a  při druhém přistání spadli do písku, nedaleko letištní plochy.

Kapitán letadla byl po nehodě s těžkým zraněním okamžitě převezen do tamní nemocnice, kde mu byla poskytnuta lékařská péče. Druhý pilot z nehody vyvázl pouze s lehkým zraněním. Přesná příčina pádu zatím není jasná. Podle dostupných informací bylo počasí v době nehody na letišti El Golea příznivé. Zatím vše napovídá tomu, že letoun při opakování přiblížení ztratil rychlost a přestal být ovladatelný.

 

Foto: Reporters.dz


   	

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *