U Teheránu se zřítil letoun ukrajinských aerolinek, zahynulo všech 176 lidí

Letoun ukrajinských aerolinek se zřítil krátce po startu z letiště Imáma Chomejního v Teheránu. Podle teheránské televize zemřelo všech 176 osob na palubě. Podle agentury RIA na palubě letu PS752 cestovali převážně Íránci. Zatím není jasné jestli pád letounu souvisí se sporem mezi Spojenými státy a Íránem. Podle agentury Tasnim letoun havaroval kvůli technickým problémům.

Letoun společnosti Ukraine International Airlines byl na cestě z Teheránu do Kyjeva. Stroj havaroval asi 3 minuty po startu.

Podle dostupných se jednalo o letoun Boeing 737-800, který byl 3 roky starý. Letová data ukazovala, že stroj vystoupal do výšky asi 2,5 kilometru a poté přestal odpovídat. Později se zřítil u iránského města Parand.

„Předpokládá se, že pád letounu způsobily technické problémy,“ řekl agentuře Fars krátce po nehodě mluvčí letiště Ali Kashani. Agentura DPA však poznamenala, že není jasné, jak úřady tak brzy po zřícení stoje dospěly k závěru, že je příčinou právě technická závada.

„K hořícím zbytkům letounu jsme okamžitě vyslali všech dvaadvacet jednotek a helikoptéru, abychom mohli zachránit případné přeživší,“ řekl íránské státní televizi šéf záchranných složek Pirhossein Koulivand. „Oheň byl však tak silný, že nebylo koho zachraňovat,“ dodal.

Smrt všech lidí na palubě potvrdil i ukrajinský prezident Zelenskyj. Příbuzným obětí kondoloval.

Vzheldem k aktuální situaci v Íránu, vyovylala tato nehoda dohady, zda se nejdná o náhodný cíl íránské vzdušné obrany, která krátce před nehodou vystřelila na ameroickou leteckou základnu v Íáku.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *