Týden od krachu Germanie začínají ostatní letecké společnosti přebírat její lety z Německa. Ve hře jsou taktéž volné sloty

V pondělí uplynul týden od krachu německé letecké společnosti Germania. Její konec se velice dotkl především regionálních letišť v Německu, ale také více než 250 tisícům cestujících, kterým nebudou vráceny peníze za zakoupené letenky.

 

 

Brémské letiště už našlo za zkrachovalou aerolinku náhrady. Lety do Hurghady, Heraklionu, Antalye a na ostrovy Kos a Rhodos převezme turecká aerolinka Corendon Airlines. V Brémách se taktéž zabydlí Sundair, který na tamním letišti začne v srpnu bázovat jedno letadlo, se kterým bude létat do Antalye a na ostrovy Kos, Rhodos, Gran Canaria, Fuerteventura a Mallorca.

 

 

V Münster/Osnabrücku nahradí z půlky Germanii taktéž Corendon Airlines. Od dubna do října umístí na bázi jeden Boeing 737-800 pro 189 cestujících, se kterým očekává, že přepraví 150 000 cestujících, což je zhruba půlka z celkového počtu, který měla přepravit v létě 2019 Germania. Boeing bude létat do Hurghady, Antalye, na řecké ostrovy Kréta, Kos a Rhodos a na Kanárské ostrovy Gran Canaria, Tenerife a Fuerteventura. Letiště zároveň jedná se s tureckým SunExpressem a německým TUIfly, které by mohl pokrýt další část letů po Germanii.

 

 

SunExpress již potvrdil novou linku z Friedrichshafenu do Antalye. Pro Friedrichshafen byla Germania klíčovou aerolinkou. V posledních letech je Germania již šestou aerolinkou, která provozovala do Friedrichshafenu lety a zkrachovala. Generální ředitel letiště minulý týden uvedl, že je přesvědčen, že letiště brzy najde náhradu za Germanii.

 

 

Zajímavým směrem se vyvinula situace na letišti v Düsseldorfu. Tam má o sloty Germanie zájem jednak rakouská aerolinka Laudamotion, která je ze 100% vlastněna Ryanairem, ale také Eurowings, který je součástí Lufthansa Group. O tom, komu sloty připadnou, bude rozhodnuto v nejbližší době.

 

 

V Drážďanech vyplní po Germanii mezeru Sundair. Na novou bázi umístí jedno letadlo, se kterým plánuje 26 letů týdně. Létat bude na Krétu, Kos, Rhodos a do Antalye.  Zhruba 20% letů ze saské metropole zůstane po krachu Germanie nepokryto.

 

 

TUIfly zaplní mezeru v Norimberku, kde otevře novou bázi. Bázovaným letounem bude Boeing 737-800. Létat bude do Marsa Alam, Hurghady, na Korfu, Krétu, Kos, Rhodos, Gran Canarii, Tenerife a Fuerteventuru.

 

Foto: aeromagazine.cz

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *