Travel Service změnil název na SmartWings. Chce od ČSA převzít přepravní práva na lety do Ruska

Valná hromada akcionářů Travel Service,a.s. ve čtvrtek 6.12. na svém jednání schválila změnu obchodního názvu na Smartwings, a.s. Změna názvu je součástí realizace strategie při vzniku koncernu Smartwings Group, do kterého patří i České aerolinie.

 

 

Právě Českým aeroliniím chce jejich majoritní vlastník vzít přepravní práva na lety do Ruska a převést je na sebe. Konkrétně se jedná o spoje z Prahy do Jekatěrinburgu, Petrohradu, Samary, Rostova na Donu, Ufy, Kazaně a z Karlových Varů do Moskvy. Vyplývá to ze žádosti, kterou tehdy ještě jako Travel Service a.s., podal na ministerstvo dopravy.

 

 

Ačkoli se to může zdát jako další snaha Smartwings omezit působení Českých aerolinií, opak je pravdou. Airbusy A319, které tyto linky létají doteď, mají jít od začátku roku 2019 na 12 až 18 měsíců dlouhý pronájem do Německa k Eurowings. To znamená, že České aerolinie by neměly jak svými vlastními letadly provozovat linky do Ruska. Je tu možnost, že by nasazovaly Boeingy 737 Smartwings, jako to dělají u většiny západních linek. Jenže ruská strana tento způsob nasazování letadel neuznává. A místo toho, aby Smartwings přepisoval provozovatele svých letadel, jakožto Travel Service, a.s., na České aerolinie a.s., tak si sami požádají o přepravní práva na ty lety a České aerolinie ty své stáhne. Boeing 737-800 nabídne větší kapacitu než dosud používaná A319. Lety budou stále provozování pod označením CSA/OK.

 

Foto: Martin Bernict

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *