SunExpress začne létat z Prahy do Antalye

Letecká společnost SunExpress, která je výsledkem společného podnikání Lufthansy a Turkish Airlines a zaměřuje se na letní dovolené, oznámila, že bude během příští letní sezóny létat z Prahy do Antalye, oblíbené letní destinace na Turecké riviéře. Pravidelné lety budou cestujícím k dispozici od 11. června do 20. září 2019 dvakrát týdně, vždy v úterý a pátek. Novou linku bude dopravce provozovat letadly typu B737-800NG v konfiguraci pro 189 cestujících v ekonomické třídě. Na základě odhadů letiště se očekává, že spojení využije přibližně 10 tisíc cestujících ročně v obou směrech.

 

„Zájem Čechů o letecké dovolené v Turecku stále roste. Za letní měsíce letošního roku se počet přepravených cestujících do Antalye téměř zdvojnásobil. Nová pravidelná linka tak spojení do této oblíbené destinace ještě rozšíří a nabídne další možnost i pro individuální turistiku,“uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

 

„SunExpress se vždy snaží rozšiřovat své portfolio pro obě naše základny v Antalyi a také Izmiru. Spojení z Letiště Václava Havla Praha do Antalye bude tak dalším zajímavým přírůstkem, kterým doplníme naši síť destinací. Těšíme se, že na palubě našich letadel přivítáme mnoho českých cestujících, kteří budou chtít příští léto strávit na dovolené na plážích kolem Antalye,“ řekl Wilken Bellmann, vedoucí plánování leteckých spojení ve společnosti SunExpress.

 

Letový řád linky (od 11. června do 20. září 2019):

Antalya – Praha* Praha – Antalya*
Úterý, pátek 15:55–18:05 18:40–22:35

 

Antalya, město na pobřeží Středozemního moře v jihozápadní části Turecka, je největším letním letoviskem v Turecku. Kromě krásných pláží se Antalya může pochlubit také vodopády, historickým centrem města a vynikající kuchyní, což je také jeden z důvodů, proč si cestující vybírají tuto destinaci jako místo pro svou dovolenou.

 

Letecká společnost SunExpress se specializuje na letní letecké dovolené a již téměř 30 let nabízí cestujícím spojení mezi Evropou a Tureckem, ale i do dalších atraktivních prázdninových destinací u Středozemního či Rudého moře, na Kanárských ostrovech nebo v severní Africe. V síti dopravce najdeme vice než 90 zahraničních destinací celkem ve 30 zemích. SunExpress je společným podnikem leteckých společností Lufthansa a Turkish Airlines a ve své flotile má moderní letadla typu B737-800NG. Aerolinka provozuje 1800 letů týdně a v roce 2018 přepravila téměř deset milionů cestujících. Letecká společnost SunExpress, která získala za své služby i řadu ocenění, nabízí komfortní cestování za nízkonákladové ceny. Program SunExpress Bonus, který aerolinka zavedla v roce 2018, umožňuje registrovaným zákazníkům sbírat a vybírat si bonusové body za své lety.

 

Foto: Letiště Praha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *