Stávka na německých letištích se opět dotkne i letů do Česka

Na osmi německých letištích dnes opět propukne výstražná stávka bezpečnostních zaměstnanců. Stávkovat se bude na letištích ve Frankfurtu nad Mohanem, Mnichově, Lipsku/Halle, Drážďanech, Brémách, Hamburku, Hannoveru a Erfurtu.

 

 

Jen ve Frankfurtu bude zrušeno 470 z 1200 letů. Dnešní dva lety mezi Frankfurt em a Prahou jsou zrušeny.

 

 

Nejméně desítky letů podle svých webových stránek ruší i letiště v Hamburku a Mnichově. Podobná situace zřejmě bude i na všech zbývajících letištích dotčených stávkou. Ta se dotkne i letišť, kde personál stávkovat nehodlá například v Berlíně.

 

 

Stávkovalo se i minulou středu. Tehdy se stávka dotkla spojů do Prahy z Düsseldorfu a Kolína nad Rýnem i letů Eurowings z Stuttgartu, které operuje pět Airbusů pronajatých od Českých aerolinií.

 

 

Podle odborů Verdi mají být stávky jasným signálem pro zaměstnavatele, aby zvýšili mzdy zhruba 23 tisíc bezpečnostních pracovníků na německých letištích. Odbory požadují zvýšení hodinové mzdy na 20 eur, což činí 511 korun. Zatím přitom někteří ze zaměstnanců v tomto sektoru berou jen 12,90 eur, zhruba 331 korun, na hodinu. Příští vyjednávací kolo se má uskutečnit 23. ledna.

 

 

Foto: AFP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *