Smartwings ruší charterové lety z Pardubic na léto 2019. Lety z Ostravy jsou v ohrožení

Komplikace poté, co česká aerolinka Smartwings byla nucena odstavit všech svých sedm Boeingů 737 MAX, narůstají. Server idnes.cz informoval o tom, že společnost Smartwings musela zrušit všechny charterové lety z Pardubic. Pojem charterové lety je však nejasný, protože lety na Burgasu, Krétu, Rhodos a do Antalye jsou již druhým rokem vedené jako pravidelné. Letenky na ně prodává i přes svůj vlastní web smartwings.com. Charterovým, neboli letem pouze pro cestovní kanceláře, se dají nazvat jen některé lety z Pardubic do Burgasu. Blesk.cz uvedl, že minimálně lety z Ostravy do Bulharska ohroženy nejsou.

 

 

Smartwings již dříve oznámil, že kvůli zákazu provozu letounů 737 MAX, bude nucen zrušit 8% letů. Smartwings v létě 2019 počítal s patnácti letouny typu Boeing 737 MAX 8. Sedm z nich teď stojí v Praze a čeká, než bude jejich provoz opět povolen. Dalších pět je v americkém Seattlu připravených na dodání k Smartwings (letouny s imatrikulacemi OK-SWH, SWI, SWJ, SWK). Zbylé tři letouny, které měly být do léta dodány, jsou ve výrobním procesu. Je nutné dodat, že za vzniklé problémy nemůže pouze aerolinka Smartwings ale také společnost Boeing.

 

 

Pro ostravské i pardubické letiště jde o další rány. Pardubice především přišly od 2. července až do 26. října o linku do Londýna, Ostrava na konci března přišla úplně o linku do Bergama.

 

 

Boeingy 737 MAX nelétají od chvíle, co vyšetřování nehody letounu stejného typu v Etiopii ukázalo, že letadla 737 MAX mohou mít skrytou vadu v systému MCAS, který má zabraňovat pádu letadla v případě ztráty vztlaku.

 

Foto: redakce aeromagazine.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *