Šest nových obchodů a restaurace místo bezpečnostní kontroly. Letiště Praha otevřelo nové nákupní prostory v Terminálu 2

Rozloha nové komerční zóny je 2200 m². V nově vzniklém prostoru v části za bezpečnostní kontrolou se nachází šest maloobchodních jednotek a jedna restaurace s jídelním koutem. Prostor brzy doplní také dětský koutek. Naproti tomu, část zóny před bezpečnostní kontrolou ve veřejné části odletové haly Terminálu 2 bude využita pro servisní přepážky nebo čekárnu pro cestující se zdravotním omezením. Tento projekt reaguje na rostoucí počet cestujících a je největším rozšířením komerčních prostor na Terminálu 2 od jeho otevření v roce 2006.

 

 

„Nová komerční zóna na Terminálu 2 umožní Letišti Praha v souladu s jeho dlouhodobou strategií uspokojit poptávku neustále rostoucího počtu cestujících, rozšířit nabídku o nový a zajímavý sortiment, poskytnout zákazníkům bohatší výběr a v neposlední řadě zvýšit komfort při nakupování a stravování,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

 

 

Součástí komerční zóny je celkem šest obchodů, mezi nimi jsou tři prodejny s módou The Fashion Place, prodejna s kosmetikou Rituals, obchod s kabelkami italské značky Coccinelle a hračkářství Hamleys, které je první obchod svého druhu v Evropě. Restauraci s konceptem tržiště zde provozuje švýcarský řetězec Marché International, který má dvě své pobočky na Terminálu 1 již od října 2018. Na Letišti Praha se tak nachází již 114 obchodních jednotek.

Restaurace Marché na Letišti Praha

 

Nově otevřená prodejna Hamleys na Letišti Václava Havla Praha je prvním obchodem svého druhu ve střední Evropě a jsme velice rádi, že ji otevíráme právě v Praze. Od našich klasických obchodů se Travel Format liší zejména skladbou sortimentu.“ říká Dan Chytil, Director of Operations společnosti Hamleys.

 

Hamleys na Letišti Praha

 

Komerční zóna vznikla přestavbou a rozšířením části centrální tranzitní chodby s původní bezpečnostní kontrolou na Terminálu 2. Investiční náklady na stavební úpravy a rozšíření prostoru se pohybovaly kolem 65 milionů Kč.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *