Ryanair zahájil nové spojení mezi Brnem a Berlínem. Létat bude každé úterý a sobotu

Letecká společnost Ryaniar zahájila od 2.4.2019 přímé spojení mezi Brnem a německým Berlínem. Nejedná se o první linku, kterou irský dopravce z Brna provozuje. Ryanair doposud z Brna létá do Londýna a Milána (Bergama).

 

„Jsme rádi, že cestující z Brna mají možnost nově létat pravidelně dvakrát týdně mezi Brnem a Berlínem. Zhruba hodinový let startuje z Brna každé úterý ve 13 hodin a v sobotu ve 14:25 hodin. Věříme, že nová linka bude mít úspěch, a předpokládáme, že počet odbavených cestujících za rok 2019 by na této lince mohl činit až 25 tisíc lidí,“ uvedl vedoucí přepravního provozu LETIŠTĚ BRNO, a.s. Radek Lang.

 

„Zvýšit počet pravidelných leteckých linek z Brna je stále jednou z priorit kraje a hlavním úkolem pro mě jako hejtmana. Nepochybuji o tom, že trasa do Berlína bude úspěšná, a to v obou směrech. Jihomoravský kraj i jeho okolí nabízejí nesčetně příležitostí na výlety i pro obchod, takže očekávám, že nová linka k nám přivede další tisíce návštěvníků. A samozřejmě ve snaze o rozšiřování nabídky pravidelných linek budeme i nadále pokračovat,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

 

Ryanair naopak upadá na konkurenčním ostravském letišti. Zrušil totiž linku do Bergama, o lince do Londýna se aktuálně nemluví v dobré víře, jelikož se objevují spekulace o tom, že dopravce zruší i toto spojení. Letiště Ostrava však vyjednává s dopravci o spojení s významným evropským letištěm, aby svým cestujícím umožnilo cestovat do celého světa.

 

Foto: Redakce Aeromagazine.cz

 

2 komentáře: „Ryanair zahájil nové spojení mezi Brnem a Berlínem. Létat bude každé úterý a sobotu

 • 3. 4. 2019 (17:16)
  Permalink

  Dobrý den, odkud je převzatá informace o možném rušení spojení Ostrava-Londýn?

  Reagovat
  • 3. 4. 2019 (20:53)
   Permalink

   Dobrý den,
   co se linky do Londýna týče, tak tato informace je neověřená, ale traduje se u příznivců letiště v Ostravě. Já osobně doufám, že se nezruší.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *