Ryanair nadále expanduje v Praze. Hlásí nové spojení do Bordeaux

Letecká společnost Ryanair dnes oznámila další nové spojení z Prahy. Jedná se o spojení do francouzského Bordeaux. Dopravce do francouzského městau bude létat od 27.října dvakrát týdně. Jedná se již o třetí francouzskou destinací, do které společnost Ryanair provozuje přímé lety z Prahy a dohromady 32. destinací v pořadí, kterou dopravce z Prahy provozuje.

 

Tato linka je součástí expanze nízkonákladové společnosti Ryanair na území Francie.

 

„Nová linka do Bordeaux zapadá do naší strategie rozvoje výjezdového cestovního ruchu z České republiky do destinací ve Francii i ostatních zemích. Podle odhadů letiště očekáváme, že toto spojení využije přibližně 35 tisíc cestujících ročně v obou směrech,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

 

Linka bude létat každý čtvrtek a neděli a to v 18:55 z pražského letiště Václava Havla a předpokládaný přílet do Bordeaux má ve 21:15. Naopak z Bordeaux bude tato linka odlétat ve stejné dny a to v 16:10 odlet z Bordeaux a předpokládaný přílet do Prahy bude mít v 18:30.

 

Stejnou linku provozuje taky konkurenční letecká společnost Volotea, která linku létá dvakrát týdně. V průběhu dubna a května však plánuje tuto linku rozšířit na tři spojení týdně.

 

Foto: Martin Bernict

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *