Ryanair dále expanduje v Krakově, přidává nové linky a letadlo. Současně oznámil nárůst počtu přepravených cestujících

Irský lowcost přidá od léta 2019 dalších šest nových linek z letiště v polském Krakově, jako první o tom informoval server forsal.pl. K současným pěti bázovaným letounům přidá šestý Boeing 737-800. Nově se bude z Krakova dát letět do italského Bari (třikrát týdně), Catanie (dvakrát týdně), Rimini (dvakrát týdně), dánské Kodaně (dvakrát týdně), německého hlavního město Berlína na letiště Tegel (denně) a do řecké Soluně (dvakrát týdně). Ryanair tak do krakovské báze dle vlastních slov investuje 100 milionů dolarů. Celková investice Ryanairu v Krakově dosáhne 600 milionů dolarů.

 

 

Již v minulosti jsme informovali o nových linkách na léto 2019, které Ryanair oznámil. Některé destinace se dočkají navýšení počtu spojů, do Alicante se bude nově létat čtyřikrát týdně, do Bruselu, Charleroi denně, do Kijeva čtyřikrát týdně a na londýnský Stansted třikrát denně. V létě 2019 tak budou cestující moci využít lety irské nízkonákladovky do 67 destinací.

 

 

Ryanair začal do Krakova létat v roce 2005. V roce 2013 tam založil bázi. Krakovské letiště je, co se týče počtu přepravených cestujících, druhé největší v Polsku. Mnoho Čechů obzvlášť ze Severní Moravy a Slezska ho využívá pro své cesty do zahraničí. Jedním z důvodů je, že ostravské letiště, které je největší v Moravskoslezském kraji, nabízí pravidelné spojení pouze do Londýna, Stanstedu, Prahy a do Bergama, poblíž Milána.

 

 

Zpráva o rozvoji báze v Krakově přišla pouhé dva dny poté, co Ryanair oznámil 11% nárůst počtu přepravených cestující v listopadu 2018 ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce. Do tohoto údaje je započteno i 300 000 cestujících, které v listopadu přepravil Laudamotion.

 

 

Foto: Martin Bernict

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *