Ryanair bude létat z Prahy na Rhodos dvakrát týdně každou středu a neděli. Smartwings na jeho poloviční ceny nijak nereaguje

V půlce října oznámila irská nízkonákladovka Ryanair novou linku z Prahy na řecký ostrov Rhodos. Až do letošního roku byl český Smartwings jedinou aerolinkou, který pravidelné lety z Prahy na Rhodos provozoval. Toto léto ještě z Rhodu do Prahy létal Aegean, avšak se jednalo pouze o charterové lety.

 

 

Když Ryanair letos v únoru oznámil plány létat z Prahy na Mallorku, která je jako Rhodos také populární českou turistickou destinací, tak český Smartwings, který do té doby měl na lince monopol, výrazně zlevnil letenky pouze ve dny, kdy současně s ním letěl i Ryanair.  Zprvu se dalo očekávat, že stejný přístup zvolí Smartwings i v případě letů na Rhodos, avšak opak je pravdou. Zatímco na červen lze u Ryanairu koupit jednosměrnou letenku koupit za 1498 korun, u Smartwings se nedostanete pod 4121 korun. Přitom Smartwings i Ryanair nabízí takřka stejný produkt. Obě aerolinky v ceně nejlevnější letenky mají zahrnuty pouze jedno příruční zavazadlo. Nabízí se tedy otázka, proč Smartwings na svou konkurenci nereaguje a jak dlouho mu tento přístup vydrží, když Ryanair v Praze rok od roku zvětšuje svou přítomnost.

 

Nabídka Ryanair
Nabídka Smartwings

 

 

Smartwings bude v létě 2020 provozovat mezi Prahou a Rhodem až tři lety denně. Ryanair začíná se dvěma lety týdně každou středu a neděli. Časy a čísla letů přikládáme v tabulce pod článkem.

 

Číslo letu, odletové a příletové letiště Čas odletu Čas příletu
Středa FR3068 Praha-Rhodos 7:25 11:30
Středa FR3069 Rhodos-Praha 11:55 13:50
Neděle FR3068 Praha-Rhodos 15:05 19:10
Neděle FR3069 Rhodos-Praha 19:35 21:30

*všechny časy jsou udávány v místních časech

 

Foto: redakce aeromagazine.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *