Ryanair spustil z Prahy první z celkem šestnácti nových linek

Ryanair 3. dubna oslavil první let na své nové lince z Prahy do chorvatského Zadaru, kterou bude v rámci letního letového řádu provozovat dvakrát týdně. Celkem bude  Ryanair z Prahy v rámci letního letového řádu nabízet 31 linek. Nově nabídne přímé lety do Ammánu, Bari, Benátek Treviso, Bournemouthu, Billundu, Kodaně, Göteborgu, Palmy de Mallorca, Paříže Beauvais, Pescary, Pisy, Rigy, Stockholmu, Marseille, Marrakéše a Zadaru. S příchodem letní sezony přidal na pražskou bázi další dvě letadla. Celkový počet letadel Ryanair bázovaných v Praze tak vzrostl na čtyři.

 

Slavnostní přestřihávání pásky

 

„Jsme rádi, že rozšiřujeme síť našich leteckých spojení a zahajujeme provoz podle svého prozatím největšího letního letového řádu na Letišti Václava Havla Praha. Šestnáct nových linek z Prahy, konkrétně do Ammánu, Bari, Benátek Treviso, Bournemouthu, Billundu, Kodaně, Göteborgu, Palmy de Mallorca, Paříže Beuvais, Pescary, Pisy, Rigy, Stockholmu, Marseille, Marrákeše a Zadaru, je důkazem odhodlání společnosti Ryanair zlepšovat dopravní dostupnost Prahy a podporovat její turistický ruch, stejně tak jako přispívat ke snižování sezónnosti regionu a umožnit zahraničním turistům užít si kouzlo Prahy i během zdejšího překrásného léta, řekl Denis Barabas, zástupce za leteckou společnost Ryanair.

 

Jiří Vyskoč, výkonný ředitel leteckého obchodu Letiště Praha, řekl: “Zavedením 16 nových linek se významně rozšíří nabídka letecké společnosti pro cesty po Evropě, včetně destinací v Chorvatsku a Itálii, které Letiště Praha podporuje i v rámci marketingové kampaně. V letní sezóně se také poprvé představí linky do vzdálenějších destinací, do Jordánska nebo Marrákeše. Úplnou novinkou jsou pak dovolenkové destinace jako je Pescara nebo Zadar, do kterých se nyní mohou cestující dostat mnohem pohodlněji a rychleji letadlem.“

 

Foto: Ryanair

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *