Royal Air Maroc převzaly první Boeing 787-9 Dream)liner

Americký výrobce letadel Boeing dodal v úterý 11. prosince první 787-9 Dream)liner aerolince Royal Air Maroc. Té pomůže především rozšířit počet letů do Evropy, Spojených státu a Latinské Ameriky. Celkem má objednáno čtyři stroje typu B787-9. Nejedná se však o úplně první Dream)liner dodaný marocké aerolince. Ty už nyní provozují flotilu pěti Boeingů 787-8 Dream)liner. Kratší verzi Dream)lineru plánují nasadit na nové linky do Washingtonu D.C a Miami. Delší verzi, neboli B787-9, plánují nasadit na lety do Paříže, Orly, New Yorku a Sao Paola. První let je plánován 21. prosince na lince z Casablanky do New Yorku.

Nová obchodní třída Royal Air Maroc. Sedadla jsou nově v konfiguraci 1-2-1 foto: Facebook Royal Air Maroc

První 787-9 je vyveden v barvách, které ctí marockou kulturu. Aerolinka představila i nový interiér, kterým je Dream)liner vybaven.

Ekonomická třída Royal Air Maroc. Sedadla jsou v konfiguraci 3-3-3 Foto: Facebook Royal Air Maroc

Ještě tento měsíc je očekávána dodávka prvního Boeing 737 MAX pro Royal Air Maroc. Ty mají v budoucnu nahradit stávající flotilu Boeingů 737 NG.

 

 

Minulý týden bylo oznámeno, že Royal Air Maroc vstoupí v první polovině roku 2020 do aliance leteckých společností oneworld. Vstup do oneworldu se týká i dceřinky Royal Air Marroc Express. Stanou se tak první samostatnou africkou leteckou společností v alianci. Její součástí je již Comair, jihoafrická franšíza British Airways.

 

 

Foto: Boeing

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *