Řízení letového provozu České republiky spustilo novou aplikaci pro plánování provozu dronů

Státní podnik ŘLP ČR ve spolupráci s firmami AirMap a UpVision spustil novou možnost pro získání souhlasu stanoviště řízení letového provozu k provedení letu s bezpilotním letadlem v řízeném vzdušném prostoru.

 

Mimo nadále podporovaného způsobu pro získání povolení formou NSF (Non-Standard Flight) je nově k dispozici zaslání podkladů s využitím mobilní aplikace AirMap. Aplikace umožňuje let s bezpilotním letadlem pohodlně naplánovat, ověřit a vyhodnotit horizontální či vertikální omezení plánovaného letu vzhledem k aktuální situaci v řízeném vzdušnému prostoru a platné legislativě pro bezpilotní systémy v ČR. Stanoviště řízení letového provozu je prostřednictvím této platformy schopné efektivně a pružněji reagovat na zasílané žádosti o schválení letů s bezpilotními letadly.

 

Funkcionalita je v tuto chvíli v ověřovacím provozu a je dostupná pouze v řízeném okrsku (CTR) Ruzyně.​Souhlas ŘLP ČR, s.p. je udílen pouze provozovatelům, kterým bylo udělen povolení k provozování leteckých prací nebo leteckých činností pro vlastní potřebu od Úřadu pro civilní letectví.  Udělený souhlas ŘLP ČR, s.p. nezbavuje provozovatele splnit všechny další náležitosti dané zákonem nebo Doplňkem X leteckého předpisu L 2.

 

Foto: Nicolás Lerenas

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *