Qatar Airways spustí v prosinci 2018 tři nové linky

Od prosince 2018 začne Qatar Airways, katarský národní dopravce, létat z letiště Hamad v Dauhá do tří nových destinací.

 

11. prosince začne Qatar Airways létat do druhého největšího města v Keni, Mombasy. Již nyní provozuje lety do keňského Nairobi. Linka do Mombasy bude létat čtyřikrát týdně a bude operována Airbusem A320. Airbus A320 nabídne 12 míst v obchodní třídě a 120 míst v ekonomické třídě. Délka letu bude 6 hodin. Do Nairoby, kam létá od roku 2005, provozuje aktuálně tři rotace denně.

 

O den později, 12. prosince, začne létat pětkrát týdně do švédského Gothenburgu. Lety budou operovány letounem Boeing 787-8 Dream)liner, který nabídne 22 míst v obchodní a 232 míst v ekonomické třídě. Bude se jednat o druhou linku Qatar Airways do Švédska. Již nyní katarský národní dopravce provozuje linku z Dauhá do Stockholmu na letiště Arlanda, která létá čtrnáctkrát týdně a je taktéž operována letounem Boeing 787-8 Dream)liner v identické konfiguraci, jako na nové lince do Gothenburgu.

 

Třetí prosincovou novinkou v síti Qatar Airways je nová linka do vietnamského Da Nang, která začne létat 19. prosince. Ta bude, stejně jako nová linka do Gothenburgu, operována Boeingem 787-8 Dream)liner ve stejné konfiguraci, jako do švédského třetího největšího města, tedy 22 míst v obchodní a 232 míst v ekonomické třídě. Nová linka bude létat čtyřikrát týdně. Da Nang se stane třetím vietnamským letištěm, na kterém pravidelně přistávají letadla Qatar Airways. V současné době již katarský národní dopravce létá do Hanoje a Saigonu. Qatar Airways v tomto roce taktéž zahájil spolupráci s vietnamskou aerolinkou VietJet Air, která umožňuje cestujícím snazší cestování do měst, do kterých přímo Qatar Airways nelétá.

 

Foto: Martin Bernict

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *