První ze čtyř Dreamlinerů Air Tahiti Nui vyjel z lakovny. Konec A340 ve flotile se blíží

7. září představila tahitská aerolinka Air Tahitu Nui svůj první Boeing 787-9 Dreamliner. Letadlo s registrací F-OMUA je pojmenováno Fakarava, podle Atolu ve Francouzské Polynésii. Písmena MUA v registraci znamenají v tahitštině “pokračuj.” Letadlo je dekorováno polynéskými symboly, které udělají flotilu Air Tahiti Nui ještě víc význačnou.

Nová letadla nahradí v září 2019, během 20. výročí aerolinky, flotilu Airbusů A340, které Air Tahiti Nui dosud na svých dalkových linkách používá. Konkrétně do Tokia, Aucklandu a Paříže přes Los Angeles.

Do Aucklandu a Los Angeles se Dreamliner vydá poprvé z Papeete 7.11., do Tokia 4.2.2019.

 

Rozložení kabiny B787-9 Air Tahiti Nui Dreamlinery budou mít celkem 294 sedaček – 30 v obchodní třídě, 32 v premium economy a 232 v ekonomické třídě. V obchodní třídě budou nové “Poreava” sedačky v pěti řadách za sebou v konfiguraci 2-2-2.

Sedačky v obchodní třídě

V premium economy se objeví zbrusu nové “Dubbed Moana” sedačky s roztečí 38 palců. Rovněž nabídnou třinácti palcové IFE monitory.

Sedačky v premium economy

V ekonomické třídě bude v konfiguraci 3-3-3 232 sedadel s roztečí 31 palců. Letadlo bude vybaveno Panasonic eXConnect satelitem pro WiFi připojení. Foto: Air Tahiti Nui

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *