První letadlo v nových barvách Laudamotion dnes přiletělo do Vídně

V úterý odpoledne přiletěl do Vídně první Airbus A320 v nových barvách Laudamotion. Letoun registrace OE-LOB přistál na vídeňském letišti v 14:14 po dvou a půl hodinovém letu z irského Shannonu, kde v minulých dnech obdržel nové zbarvení. Toto letadlo až do letošního července létalo pro Turkish Airlines, kdy bylo navráceno leasingové společnosti SMBC. Ta ho od listopadu tohoto roku pronajala Laudamotion. Je 12,1 roku starý a Laudamotion jej pojmenoval “Wien.” V dalších měsících má Laudamotion obdržet ještě dalších 18 letadel A320 family, které nahradí stávajících 9 letounů po Air Berlin, které jsou draze pronajaté od Lufthansa Group. Oněch devět strojů má další využití taky jasné, stanou se součástí flotily Eurowings.

 

Nový letoun nese jméno “Wien”

 

Laudamotion na novém letadle také představil nový interiér. V budoucnu by mohla flotila Laudamotion čítat až 50 letadel A320 family. Dopravce nevidí důvod, proč by měly všechny letouny motory od jednoho výrobce, proto část z nich bude mít motory CFM, druhá část IAE.

 

Druhý letoun pro Laudamotion je již připravován na letišti v Shannonu. Aktuálně nosí registraci OE-IHD a je vlastněn leasingovou společností AerCap, od které si ho rakouská aerolinka pronajme. Dříve létal u indických Kingfisher Airlines a pákistánských Shaheen Air.

 

Foto: Facebook Laudamotion

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *