První Boeing 737-800 SmartWings nosí barvy Českých aerolinií, jejichž bývalé Airbusy jsou odstavené

Poté, co ČSA v minulých týdnech odstavily tři Airbusy A319, konkrétně letouny s imatrikulacemi OK-MEK, OK-MEL a OK-PET, a nahradily je letouny Boeing 737 od SmartWings, dostal první z nich polepy ČSA. Aktuálně jsou v provozu na linkách ČSA především Airbusy OK-NEP, OK-NEO a OK-NEM, které dle potřeby doplňuje OK-NEN. Poslední A319 Českých aeroliníí, OK-REQ, je už od začátku listopadu bázovaný na letišti v Kolíně nad Rýnem, ze kterého létá na linkách Eurowings, kterým byl pronajat formou ACMI. Neboli letadlo i s posádkou, údržbou i pojištěním ČSA.

 

Airbusy v posledních dnech létají už pouze na linkách do Moskvy, Petrohradu, Kazaně, Samary, Rostova na Donu a Amsterdamu. Občas jsou nasazeny i na ostatní linky, jako je např. Stockholm. Je zřejmé, že pouhé čtyři A319, dvě A330 a devět ATR všechny linky ČSA z Prahy nepokryjí, proto na obsluhu zbylé většiny spojů využívají ČSA letadla svého většinového majitele – SmartWings. Nejvíce se na linkách ČSA objevují Boeingy 737 s imatrikulacemi OK-SWT, OK-SWW a OK-TST. Avšak nedá se konkrétně poukázat jen na tyto letadla, protože i všechny ostatní 737, které SmartWings aktuálně v Praze má, se podílí na chodu linek ČSA. Nejčastější destinace, kam Boeingy SmartWings na linkách ČSA létají, je letiště Charlese de Gaulla v Paříži. Všechny Boeingy 737 SmartWings jsou už opatřeny nálepkou “In cooperation with Czech Airlines.”

Letoun imatrikulace OM-TSG s nálepkou “In cooperation with Czech Airlines”

 

Prvním letadlem s velkými polepy ČSA by měl být Boeing 737-800 imatrikulace OK-TST, kterými byl opatřen v minulých dnech v hangáru Travel Service. Bohužel Vám prozatím nemůžeme poskytnout fotku aktuálního vzhledu letadla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *