Pozůstatky po Primera Air. Airbusy šly do Itálie a Portugalska, většina Boeingů je stále odstavena

Za tři dny to bude už čtvrt roku, co obě dvě aerolinky, které byly součástí Primera Travel Group, ukončily činnost. Jmenovitě jde o Primera Air Scandinavia a Primera Air Nordic. Pojďme se společně podívat, jak skončily letouny, které měly obě společnosti v den krachu ve flotile.

 

 

Začneme Airbusy A321neo, které vedly k samotnému krachu aerolinky, jelikož byly Primeře dodány pozdě. Ve flotile  jich měla celkem pět. Tři z nich patří leasingovce ACG, dva zbylé GECASu. Airbusy, které byly pronajaté od GECASu a nesly registrace OY-PAA a OY-PAF našly své nové útočiště u TAP Portugal. Ani jeden z nich však u portugalské aerolinky zatím létat nezačal. Letouny nesoucí registrace OY-PAC, OY-PAD a OY-PAE patřící leasingové společnosti ACG zanesl osud k dlouhodobě ztrátové italské aerolince Alitalia, která se již řadu měsíců drží nad vodou díky italské vládě. Tři Airbusy Alitalia zařadí do své flotily příští rok v lednu a nahradí jimi tři staré Airbusy A321-100.

 

 

Boeingy Primera Air Scandinavia a Primera Air Nordic tak světlý osud nepotkal. Jeden od Skandinávské pobočky, registrace YL-PSB, našel nové své nové působiště u Jet2 a jeden od pobočky Primera Air Nordic, registrace OY-PSA, u Enter Air. Všech zbylých sedm Boeingů 737 je již čtvrt roku odstavených na letištích všude po světě a čekají na své další osudy.

 

 

Údaje přehledně v tabulce

Typ letadla Registrace u Primera Air Nový provozovatel Nová registrace
A321neo OY-PAA TAP Portugal CS-TJM
A321neo OY-PAC Alitalia EI-LIA
A321neo OY-PAD Alitalia
A321neo OY-PAE Alitalia EI-ITA
A321neo OY-PAF TAP Portugal CS-TJN
B737-800 OY-PSA Enter Air SP-ESE
B737-800 OY-PSJ
B737-800 YL-PSB Jet2 G-DRTT
B737-800 YL-PSC GECAS OE-IHU
B737-800 YL-PSD GECAS LZ-GNB
B737-800 YL-PSF Apollo Aviation 2-RLBB
B737-800 YL-PSG DVB Bank OE-IHX
B737-800 YL-PSH GECAS LZ-GNA

 

Foto: redakce aeromagazine.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *