Podivnosti ohledně letů do Káhiry. Britové stále vyčkávají, ostatní létají nadále

Minulou sobotu vzbudilo rozruch vyjádření British Airways cestujícím, kteří čekali na nástup do letadla, které mířilo z Heathrow do Káhiry. Aerolinka cestujícím sdělila, že let je zrušen a v následujích sedmi dnech žádný náhradní let nevypraví. „Neustále prověřujeme bezpečnostní opatření na všech našich letištích po celém světě. Lety do Káhiry jsme na sedm dní pozastavili. Jde o preventivní opatření, které umožní další posouzení situace,“ citovala agentura Reuters z prohlášení British Airways. British Airways zrušily lety mezi Heathrow a Káhirou pouze den poté, co britská vláda vydala varování o zvýšené hrozbě teroristických útoků na komerční letadla v Egyptě.

 

 

Další aerolinkou, která vzápětí taktéž oznámila zrušení letů, byla německá Lufthansa. Německá aerolinka však zrušila pouze nedělní lety do Káhiry z Frankfurtu a Mnichova. Od pondělí létá do Káhiry opět dle letového řádu, stejně jako všechny ostatní aerolinie vyjma British Airways.

 

 

Ačkoli žádná aerolinka z Prahy do Káhiry přímo nelétá, i přesto se vývoj bezpečnostní situace v posledních dnech týká i českých turistů. Server irozhlas.cz uvedl, že britské úřady nedoporučují britským turistům létat do letoviska Šharm-aš-Šajch na egyptském sinajském poloostrově, pokud to není nezbytně nutné. Do Šharm-aš-Šajch létá z Prahy několik leteckých společností, včetně českých Smartwings.

 

 

foto: redakce aeromagazine.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *