Opilý muž zavinil návrat letadla zpátky na letiště. Musí zaplatit více než milionovou pokutu

Čtyřicetičtyřletý Angličan zapříčinit návrat letadla letícího z Calgary do Londýna zpět do Kanady. Incident se odehrál 4. Ledna. Muž se patnáct minut po vzletu pokusil několikrát dojít na toaletu i když stále svítil světelný transparent připoutejte se. Ačkoli se mu v tom snažili zabránit členové palubního personálu, tak se muž na toaletu nakonec dostal.Poté, co vyšel z toalety, tak začal křičet a být agresivní na jednu z cestujících. Stále více členů palubního personálu ho prosilo, aby se posadil na své sedadlo a uklidnil se, čemuž nakonec vyhověl.

Dle dokumentu pojednávajícím o incidentu se však cestující cítili natolik znepokojení a otřesení, že se piloti rozhodli pro návrat zpět do Calgary.Po bezpečném přistání byl muž z letounu Boeing 767 WestJet vyveden policejní eskortou a zadržen. Policie sdělila, že muž byl v době incidentu opilý.

Obhájce obviněného u soudu přiznal, že muž před letem pil a kdysi se i léčil v protialkoholické léčebně, ze které se vrátil 18 měsíců před osudným letem. WestJet potvrdil, že po muži požaduje kompenzaci ve výši 65 000 dolarů, což vychází téměř na milion a půl českých korun. Cestující doletěli do Londýna s čtyrhodinovým zpožděním.

Foto: WestJet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *