Na Palubě: Dreamliner Qatar Airways na pražské pravidelné lince

Qatar Airways při svém vstupu do Prahy sliboval, že na linku bude nasazovat větší letoun, k čemuž došlo až nyní 28. října 2018. po více jak roce provozu.  Momentálně rorzšiřují kapacitu letů skoro o polovinu díky naasazení většiho stroje na svou polední linku a to Boeing 787-8 Dream)liner. V Praze si ho tak užijeme denně a to v časech 12:25 – 16:10.

 

Do Qatarského Dreamlineru se vejde 254 cestujících ve dvou obchodních třídách.

Business třída – (22 sedadel)

Je konfigurována 1 sedadlo u okna a 2 ve středu.  Cestující se mohou těšit na plně polohovatelná sedadla tzv. flat-bed seat, ze kterého lze udělat i plnohodnotnou postel. Kromě velké obrazovky s palubním zábavním systémem (IFE) každé sedadlo obsahuje zásuvku/USB port a slot na sluchátka. Nesmí také chybět lampička a standartní vybavení místa jako je deka, polštář nebo třeba sluchátka.

 

Economická třída (232 sedadel)

Ekonomická třída se nachází v rozestavení 3-3-3 tzn. 3 sedadla po obou stranách oken a 3 v prostřední řadě. I zde má každé sedadlo svůj vlastní zábavní systém s mnoha filmy, seriály, muzikou, hrami a živým přenosem letu. Na každém sedadle samozřejmě nesmí chybět polštář s přikrývkou a sluchátky.

 

Obě cestovní třídy mají velice sympatické místo na nohy, naší redakci ovšem asi nejvíce zaujala vychytávka Boeingu. Jedná se o “okenní zatmavovače”, které jsou elektronicky ovládané od každého okeního sedadla.

 

Ještě závěrem nahlédneme do cockpitu, který čítá již jen plně digitální obrazovky.

 

Již od roku 2016 létá Airbus A330 Qatar Airways v nákladní verzi do Prahy z Dauhá s mezipřistáním v Budapešti, ovšem od 21. srpna 2017, začal provozovat i linku pro cestující operovanou 2x denně Airbusy A320.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *