Na Palubě: Dreamliner Korean Air na pražské pravidelné lince

Korean Air začal s lety do Prahy již v roce 2004, tehdy létal jen 3 krát týdně Airbusem A330. V roce 2010 se začalo lince dařit a začalo se létat 4 krát týdně typem B777. Přes letní sezónu můžeme v Praze vídat v jejich barvách současně nejdelší letadlo světa a to Boeing B747-8i, ovšem v sezóně zimní přibude letos novinka v podání Boeingu B787-9 Dreamliner, který bude obsluhovat tři ze čtyř týdenních rotací a to v čase průletu 16:10 – 18:30.

Do Korejského Dreamlineru se vejde 269 cestujících ve třech cestovních třídách.

První třída – (6 sedadel)

Business třída – (18 sedadel)

Obě cestovní třídy jsou si velice podobné. Sedadla jsou konfigurována následovně – 2-2-2  (2 sedadla v řadě u oken a 2 ve středu).  Cestující se mohou těšit na plně polohovatelná sedadla tzv. flat-bed seat, ze kterého lze udělat i plnohodnotnou postel. Kromě velké obrazovky s palubním zábavním systémem (IFE) každé sedadlo obsahuje zásuvku/USB port a slot na sluchátka. Nesmí také chybět lampička a standardní vybavení místa jako je deka, polštář, sluchátka nebo třeba pantofle.

 

Economy třída – (245 sedadel)

Ekonomická třída se nachází v rozestavení 3-3-3 tzn. 3 sedadla po obou stranách oken a 3 v prostřední řadě. I zde má každé sedadlo svůj vlastní zábavní systém s mnoha filmy, seriály, muzikou, hrami a živým přenosem letu. Na každém sedadle samozřejmě nesmí chybět polštář s přikrývkou, sluchátky a bačkory. Dále takovou specialitou koreanu je rozdílné zbarvení sedadel v různých částech letadla. V části nad křídly mají sedadla modrou barvu, ovšem sedadla v zadní části vlastní barvu hnědou.

 

Samozřejmě nesmí chybět náhled do cockpitu a také do odpočinkové místnosti posádky.

 

Korean Air mě velice oslovil a vřele doporučuji využít této linky ke komfortní cestě do asijských velkoměst.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *