Na Náchodsku dnes havaroval vrtulník. Na palubě byli 2 členové posádky, oba zemřeli

V pátek ráno se na Náchodsku stala havárie vrtulníku. Po deváté hodině ráno havaroval malý vrtulníku u obce Slavňov asi 200 metrů od posledního rodinného domu. Vrtulník provozovala firma DSA, která na svém facebookovém profilu uvedla, že na palubě byli 2 členové posádky. Ani jeden z nich po nehodě nejevil známky života. Svědci, kteří průběh nehody viděli, také uvedli, že po pádu vrtulník explodoval. Dalším vyšetřováním se bude zabývat ÚZPLN.

 

“Na místě byla nalezena dvě mrtvá těla,” řekl mluvčí zdravotnických záchranářů Ivo Novák. Podle Daniela Tučka ze společnosti DSA, která vrtulník provozovala, to byli zahraniční pilot ve výcviku a český instruktor, zaměstnanec letecké společnosti.

 

Firma DSA ve svém tiskovém sdělení na sociálních síťích vyjádřila pozůstalým upřímnou soustrast. Později se vyjádřila i Horská služba České republiky, která oznámila, že na místě instruktora seděl jeden z jejich členů.

 

Posádka letěla s vrtulníkem Enstorm 480. Výcvikový let byl prováděn na trase Hradec Králové – Nové Město nad Metují a poté lety v prostoru. Vrtulník pak havaroval poblíž  Blažkov – Slavňov.

 

Vrtulník spadl uprostřed pole, asi 200 metrů od posledního obytného domu v obci. „Co jsem slyšel od lidí, tak kroužil ve větší výšce a pak to vzal kolmo dolů,“ řekl starosta Slavoňova Michal Suchánek.

 

“V této chvíli nemáme žádné další informace o okolnostech letecké katastrofy a úzce spolupracujeme s příslušnými orgány za účelem zjištění příčin nehody,” doplnila společnost, která provozuje letecké práce, aerotaxi nebo leteckou záchrannou službu.

 

Foto: ČT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *