Lufthansa Group zůstává evropskou jedničkou. Za rok 2018 přepravila 142 milionů cestujících

V roce 2018 přepravily všechny aerolinky, které patří do Lufthansa Group 142 milionů cestujících. Vyššího čísla ve své historii Lufthansa Group nedosáhla, jedná se tedy o nový rekord. Obsazenost letadel dosáhla průměrných 81,4 procent. I v tomto případě se jedná o historický rekord skupiny. Na růstu čísel se nejvíce podílely báze v Curychu, Mnichově a Vídni. Zatímco báze v Curychu hlásí meziroční nárůst o 9,5 procent, báze ve Frankfurtu jen 4,7 procent.

 

Lufthansa Group se sama dělí na další dvě podskupiny. Skupinu síťových aerolinek, které se zaměřují především na cestující, kteří přestupují na některé z bází při své cestě. Do této skupinu patří Lufthansa, Austrian Airlines a SWISS. Tyto tři byly Skytraxem hodnoceny jako nejlepší aerolinky v západní Evropě v uplynulých letech. Druhá skupina zahrnuje aerolinky zaměřující se na lety pro cestující letícího z jednoho letiště na druhé převážně bez přestupu. V té jsou zahrnuty Eurowings, Eurowings Europe, Germanwings, Brussels Airlines a SunExpress. První tři jmenované jsou ještě v podskupině Eurowings Group.

 

Lufthansa Group taktéž bude v tomto roce potřebovat až 5 500 nových zaměstnanců. Shání přes 1 300 stevardů především pro mnichovskou a curyšskou bázi. V roce 2019 zahájí výcvik u Lufthansy až 500 nových pilotů skrze Lufthansa Aviation Training na Evropské letecké akademii EFA.

 

Foto: Lufthansa Group

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *