Lion Air má na kontě další incident. Boeing 737 trefil stožár s osvětlením

Jeden z Boeingů 737-900ER indonéské společnosti Lion Air trefil během pojíždění po odbavovací ploše stožár s osvětlením. Incident se odehrál ve středu v 18:20 místního času na letišti Fatmawati ve městě Bengkulu. Letadlo pojíždělo ke vzletu do Jakarty.

 

Fotky na sociálních sítích ukazují, že letadlo se střetlo se sloupem v oblasti konce levého křídla, u wingletu. Lion Air se cestujícím omluvil. Incident nemá žádné lidské oběti.

Foto: Irsan Hidayat

 

Není tomu dlouho, co spadl Boeing 737 MAX od té samé společnosti. Vyšetřovaní zatím poukázalo na to, že všechny MAXy mohou mít výrobní vadu, která mohla vést k pádu stroje Lion Air. Boeing doporučuje všem provozovatelům kontrolu součástky, která by mohla mít závadu. Jedná se o senzor, který má za úkol snímat úhel náběhu letadla (Angle of attack). Pokud by palubní počítače dostali milný údaj od senzoru, mohlo by dojít k prudkému stoupání, které má za následek snížení rychlosti na pádovou, přičemž by letoun přešel do neřízeného pádu.

 

Tato vada se týká i společnosti Travel Service, která má ve své flotile prozatím šest takovýchto letounů. Flotila má do roku 2025 čítat až 36 strojů 737 MAX8.

 

Foto: Stéphane Christeler

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *