Letiště Ostrava hlásí nárust odbavených cestujících. Ve výstavbě je také nové parkoviště

Letiště Ostrava za necelých deset měsíců hlásí nárůst počtu odbavených cestujících. Už k dnešnímu dni je to více než za celý minulý rok. 

 

,,Už nyní je podle předběžných výsledků jisté, že se bude jednat o velice úspěšný rok. Za prvních devět měsíců jsme odbavili přes 340 tisích cestujících, což je o pět procent více než v úspěšném roce 2017,” řekl Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel společnosti Letiště Ostrava.

 

V loňském roce letištěm prošlo přes 324 tisích pasažérů, což byl nejlepší výsledek za posledních devět let. Počet odbavených cestujících za letošní rok zatím letiště neupřesnilo, nicméně je jisté, že láme rekordy. Vedle charterových letů v letní sezóně je také stále větší zájem o celoroční pravidelné linky a to zejména od Londýna a Bergama. Vnitrostántní linka do Prahy se začla více plnit poté, co České aerolinie klesli s cenou na 1500 korun za zpáteční letenku.

 

Na růstu odbavených cestujících se podle obchodního ředitele nejvíce podíleli turisté, kteří využili charterových letů na dovolené během letní sezóny.

 

,,Ve spolupráci s cestovními kancelářemi a leteckými dopravci se tak daří navyšovat počty cestujících, kteří si jako odletové letiště zvolí právě ostravské letiště,” uvedl Bujnovský.

 

Podle informací cestovních kanceláří, se charterové lety naplnily natolik, že letadla létala téměř úplně plná nebo plná. Ke konci sezóny už museli svým klientům nabízet odlety z konkurenčních letišť jako je Brno nebo Praha.

 

Letiště v Ostravě je na dobré cestě získat další nové pravidelné linky od společnosti Ryanair, na kterých stále jednají. Dalším přínosem by pak byla linka společnosti Eurowings, která by se otevřela v případě, že by veřejnost na Facebooku hlasovala právě pro ostravské letiště. Termín hlasování a přesnější informace jsou prozatím neznámé.

 

V dubnu příštího roku by se pak mělo otevřít nové parkoviště, které je již ve výstavbě. Kapacita parkoviště by se měla pohybovat okolo 500 parkovacích míst. Cena tohoto projektu dosáhne 50 miliónů korun. Jde o nejvyšší investici od roku 2004, kdy byla postavená nová odletová hala.

 

Foto: Martin Bernict

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *