Španělská nízkonákladová společnost Vueling začne létat z Prahy do italské Florencie

Španělská nízkonákladová společnost Vueling oznámila, že spustí novou linku mezi Prahou a italskou Florencií. Tato linka by měla být spuštěna 15. září 2019 a bude se létat 4x týdně. A to v pondělí, středu, pátek a neděli.

 

Vueling bude posílat Airbus A319 v jedné cestovní třídě a konfiguraci pro 144 pasažérů. V pondělí, středu a neděli bude z Florencie pravidelný odlet ve 14:55 a z Prahy bude odlétat v 17:10. V pátek bude pravidelný odlet v 8:55 a z Prahy v 11:10.

 

Pražské letiště mělo spojení s Florencii naposled v roce 2013. Poté do Florencie létaly pouze speciální vánoční lety, které Vueling provozoval. Španělská nízkonákladová společnost počítá s tím,  že by ji mohlo ročně využít více než 40 tisíc cestujících v obou směr. “Linka také podpoří příjezdový turismus do České republiky, která je velmi oblíbenou destinací pro italský trh,” uvedl Václav Rehoř.

 

Nesmírně nás těší fakt, že do své nabídky zařazujeme právě toto nové přímé spojení. Florencie patří mezi nejvýznamnější evropská letiště a Vueling je již největším dopravcem, který působí v této toskánské metropoli,”  řekl Krassimir Tanev, ředitel pro mezinárodní trhy Vueling Airlines. „Současně s přiblížením Prahy našim zákazníkům z Itálie, Španělska a Francie si mohou cestující z České republiky vybrat také z konkurenční nabídky tarifů z Prahy do čtyř nejoblíbenějších a nejžádanějších destinací v Evropě, tedy Barcelony, Paříže, Říma a Florencie,”dodal.

 

Foto: Letiště Praha

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *