Letecká společnost Ryanair přidává lety z Prahy. V sezóně 2019 se bude na co těšit.

Ryanair, evropský nízkonákladový dopravce číslo 1, dnes ve středu 26. září zveřejnil svou rekordní nabídku leteckých spojení, kterou bude z Prahy nabízet v rámci letního letového řádu v roce 2019.

Společnost Ryanair těší, že může rozšířit počet letadel bázovaných v Praze o další dvě a dostat se na celkový počet 4 strojů v rámci našeho zatím nejrozsáhlejšího letního letového řádu, který nabídne spojení na 30 linkách, včetně 15 zcela nových letů do atraktivních destinací jako například Kodaň, Markeš nebo Pisa. Celkem tak do/z Prahy přepravíme 2,1 miliónu cestujících a podpoříme růst českých linek, provozu, turistického ruchu ipracovních pozic, řekl David O’Brien.

 

„Vítáme rozhodnutí letecké společnosti Ryanair rozšířit počet nabízených letů z Prahy v období letního letového řádu 2019, zejména pak zavedení letů do nových destinací Billund, Bournemouth, Pescara a Zadar, se kterými v současné době pravidelné přímé letecké spojení z Prahy neexistuje. Spolu s dříve oznámenými novinkami do Ammánu a Marrákeše tak společnost Ryanair významně rozšiřuje možnosti přímých letů pro české cestující a zároveň usnadní dostupnost Prahy a České republiky pro zahraniční návštěvníky z uvedených trhů,“ uvedl na tiskové konferenci pan Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

 

Na Letisti Vaclava Havla Praha bude mít bázovaná další dvě letadla a do své sítě přidá 15 nových linek. Kromě již dříve oznámených linek do Ammánu, Marrakéše a Paříže se můžeme nově těšit na lety do:

Marseille (2x týdně)

Bournemouth (2x týdně)

Stockholm Skavsta (3x týdně)

Pisa (3x týdně)

Kodaň (denně)

Göteborg (3x týdně)

Billund (3x týdně)

Riga (3x týdně)

Zadaru (2x týdně)

Bari (2x týdně)

Pescara (2x týdně)

Benátky (4x týdně)

 

Ceny jednosměrných letenek začínají na 529 korunách, tato cena platí pouze do páteční půlnoci (26.9.2018.)

 

Ryanair tedy bude od dubna 2019 v Praze operovat více než 130 letů týdně na 30ti linkách.

 

Foto: Martin Bernict

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *