Letecká společnost KLM slaví 100 let od svého založení

U příležitosti 100. výročí letecké společnosti KLM Royal Dutch Airlines bylo dnes v pondělí 7. října 2019, tedy přesně v den narozenin této letecké společnosti, připraveno ve spolupráci s Letištěm Praha překvapení pro cestující odpoledního letu KL1356 z Prahy do Amsterdamu. V odletové čekárně na ně čekalo kromě pohoštění i slavnostní zakrojení narozeninového dortu, kterého se ujali zástupci pražského letiště, KLM i posádka letadla osobně.

Letecká společnost KLM je nejstarší leteckou společností na světě, která celých 100 let působí pod svým původním názvem – Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, zkráceně KLM. V současné době se společnost KLM v rámci letecké přepravy zaměřuje na udržitelnost, sociální média, technologie, a především na zákazníka. Snaží se být nejinovativnější a nejefektivnější leteckou společností v Evropě a nabízet svým cestujícím spolehlivé služby a produkty té nejvyšší kvality.

„Letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines přesunula pravidelné lety na naše letiště ihned po jeho otevření v roce 1937 a patří tak k našim dlouhodobým a významným partnerům. Zejména v posledních deseti letech vidíme velký úspěch linky mezi Prahou a Amsterdamem, kde jsme zaznamenali nárůst počtu přepravených cestujících přibližně o 240 %. Přejeme, ať se KLM takto daří i minimálně dalších sto let,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Na prvních letech mezi Prahou, tehdy ještě na letiště Kbely, a Amsterdamem spolupracovala KLM s Československou leteckou společností (ČLS). Přesně 1. dubna 1935zahájila KLM provoz letů na trase: Amsterdam-Rotterdam-Essen-Mühlheim-Halle-Lipsko-Prahas frekvencí tří letů týdně v letadlech
typu Dacota DC-2. Od dubna 1937 pak létá na letiště v pražské Ruzyni. Praha byla několik let i součástí trasy letů Blue Danube Expressu (Amsterdam-Praha-Vídeň–Budapešť).

Letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines dnes na lince z Letiště Václava Havla Praha do nizozemského Amsterdamu nabízí 28 letů týdně s kapacitou až  4 100 míst. Na tyto lety nasazuje letadla typu Boeing 737-700, Boeing 737-800 a Embraer 190.

Již 100 let je KLM průkopníkem v leteckém průmyslu a je nejstarší leteckou společností, která stále působí pod svým původním názvem. KLM si klade za cíl být inovativní a nejefektivnější leteckou společností zaměřenou na zákazníky v Evropě, která nabízí spolehlivé služby a produkty nejvyšší kvality.

Společnost KLM přepravila v roce 2018 rekordních 34,1 milionu cestujících a svým cestujícím nabízí přímé lety do 162 destinací s moderní flotilou letadel více než 214 letadel. Letecká společnost zaměstnává více než 33 000 zaměstnanců po celém světě. Síť KLM spojuje Nizozemsko se všemi klíčovými regiony světa a je silným motorem, který řídí hospodářství Nizozemska. KLM bude letos první leteckou společností na světě, která oslaví sto let.

Od sloučení v roce 2004 je KLM součástí skupiny Air France – KLM. Tato fúze dala vzniknout jedné z předních evropských leteckých společností, se dvěma silnými značkami působícími ve dvou hlavních centrech: na amsterdamském letišti Schiphol a na pařížském letišti Charles de Gaulle. Skupina se zaměřuje na tři klíčové aktivity: osobní a nákladní dopravu a údržbu letadel. Společně tyto dvě letecké společnosti přepraví ročně téměř 100 milionů cestujících.

KLM je také členem globální aliance SkyTeam, která má 20 členských leteckých společností a společnou síť 1,063 destinací v 173 zemích.

 

Foto: Letiště Praha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *