Letadlo v Moskvě vzplálo po nouzovém přistání. Zemřelo 41 osob

Včerejší nehoda na moskevském letišti Šeremetějevo si nakonec vyžádala 41 životů, uvedla to agentura TASS. Podle upřesněných informací se zachránilo pouze 37 cestujících. Mezi obětmi je taky jeden člen posádky. Pravděpodobně se jedná o letušku, která pomáhala cestujícím při evakuaci. Původně agentura uváděla, že na místě je 13 mrtvých, později po začátku vyšetřování dospěl vyšetřovací výbor k závěru, že koncové číslo je 41.

 

Ruské letadlo Suchoj Super Jet 100 společnosti Aeroflot odstartovalo z letiště Šeremetějevo v 17:50 (SEČ) a mělo namířeno do severního riuského města Murmansk. Chvíli po startu vyslali piloti nouzový signál a zahájili nouzové přistání. Podle Flightradar 24 letoun ještě dvakrát udělal okruh nad Moskvou a až poté zahájil přistávací manévr. Napoprvé se přistávací manévr nepodařil, a proto museli piloti přistání opakovat. Při druhém přistání však tvrdě narazili do dráhy a letadlo vzplanulo v zadní části draku.

 

K této nehodě se vyjádřil i mluvči Martin Kavka na sociální síti Twitter, kde uvedl, že nevidí hasiče. Dále pak médiím dodal, že výjezdový čas letištních hasičů je 45 sekund, ale časy bývají i nižší. Letištní o požáru, nebo o nouzovém přistání musí vědět dopředu, a proto ho udivuje, že na prvních snímcích, ani na záběrech ve videu nevidií jedinou hasičskou jednotku.

 

Některé lety, které míří na Šeremetějevo jsou odkláněny na vedlejší letiště. Letiště však není uzavřené a v provozu je jedna ze dvou přistávacích drah.

 

Foto: ČTK

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *