Krupobití rozbilo ”čumák”a skla. Airbus musel po průletu krupobitím okamžitě přistát

V neděli donutilo krupobití přistát Airbus A319 letecké společnosti American airlines. Stroj měl popraskaná čelní skla a zároveň kroupy rozbily i kryt radaru v přední části letounu. Vzhledem k potížím se ale posádce podařilo úspěšně přistát a ze všech 130 cestujících a pěti členů posádky nebyl nikdo zraněn.

 

Stroj letěl na lince ze San Atonia do Phonixu. Za letu se letoun dostal do bouřky a po dvou hodinách letu musel nouzově přistát v El Pasu. Kroupy poničily nos letadla s krytem radaru i čelní štítky pilotní kabiny.

 

Cestující si na palubě prožili těžké chvíle. ,,Byla to jedna z nejhrozněších zkušeností, kterou jsem si prošel,” řekl Jesus Esparz, který byl na palubě Airbusu se svou snoubenkou. Podle jeho výpovědi bylo prý možno slyšet jak kroupy buší do letadla a v jednu chvíli se v letadle cítil jako na horské dráze.

 

Dodal, že mnoha lidem bylo špatně. ,,Jeden cestující za mnou potřeboval více papírových sáčků, a já jsem mu musel předat svůj, protože jsem ho nepoužil a nechtěl jsem bordel v letadle.”

 

Cestující do Phoenixu ještě v noci pokračovali jiným letadlem.

 

Poškozený Airbus musí projít prohlídkou a zároveň servisem, kde bude zřejmě opraven.,,Oceňujeme skvělou práci našich pilotů i palubních průvodčí.” uvedli aerolinky.

 

 

Foto: American Airlines, Capital Weather 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *