Moravskoslezský kraj schválil peníze na propagaci regionu v letadlech Ryanair. Osud linky do Bergama je stále nejistý

Z rezervačního systému Ryanair zmizela v posledním týdnu možnost zakoupení letenek na linku z Ostravy do Bergama a opačně. Tímto krokem, ale zarazila jak cestující, tak novináře. Někteří cestující se již smiřovali s tím, že linka definitivně skončí.

 

,,Jedná se o marketingovou strategii společnosti Ryanair. Aktuálně jednáme na prodloužení smlouvy na prodloužení tohoto spojení”, řekl Jakub Unucka, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu. 

 

 

Skutečně se tak stalo. Rada kraje dnes schválila několika milonovou podporu, která má zabránit ukončení spojení do Bergama. Informovala o tom Česká televize prostřednictvím pořadu Události v regionech. Jedná se především o propagaci kraje na palubách letadel Ryanair. Dle Unucky to má přispět ke 100% naplnenosti letadel na lince a zvýšení počtu italských turistů na lince na 40%.

 

 

Ostravskému letišti se v uplynulém roce dařilo. Až na zrušení spojení do španělské Murcie, které přišlo v půlce letní sezóny a v prosinci linky ČSA do Prahy se dá hovořit o úspěšném roce. Branami letiště proběhlo téměř 378 000 cestujících, což je o 54 000 více, než v minulém roce.

 

 

Letiště však zatím nemá vyhráno. Ryanair zatím pokračování linky Ostrava-Bergamo nepotvrdil.

 

Foto: redakce aeromagazine

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *