JetBlue potvrdil plány na lety přes Atlantik s úzkotrupými letouny

Americká nízkonákladová společnost JetBlue ve středu oznámila zavedení prvních dvou linek z USA do Evropy. Od léta 2021 bude létat do Londýna z New Yorku a Bostonu. Na obě linky nasadí Airbus A321LR. Již delší dobu se spekulovalo, že JetBlue zahájí lety přes Atlantik, nyní přichází od JetBlue první oficiální informace a detaily k chystaným linkám.

JetBlue bude své lety z USA do Londýna operovat Airbusy A321LR (long range). Ty mají ve flotile aktuálně jen dvě letecké společnosti na světě – izraelská Arkia a nově i portugalský TAP. Třetím provozovatelem měla být společnost Primera Air, která měla ve flotile pět letounů tohoto typu a měla s nimi stejné plány, jako nyní JetBlue, avšak na podzim loňského roku zkrachovala. JetBlue prozatím neoznámil, na které londýnské letiště bude létat. Svým vstupem na transatlantické lety chce především cestujícím ukázat, jak můžou lety na této trase s nízkonákladovou aerolinkou vypadat. Jedním z překvapení může být i fakt, že JetBlue plánuje do sedadel v A321LR zabudovat obrazovky se zábavním systémem do každého ze sedadel pro cestující.

Americká aerolinka zatím neměla žádnou objednávku na A321LR. Proto změnila část své objednávky Airbusů A321. Třináct dodaných letadel tak nebude A321 ale ve verzi A321LR.

Foto: JetBlue

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *