Islandskému lowcostu Wow Air pomáhá Air Canada. Zmenšuje flotilu a ruší linky

Wow Air v rámci restrukturalizace podepsal s Air Canada smlouvu o odkoupení čtyř Airbusů A321, které Wow Air provozuje od roku 2014. Celková hodnota transakce je více než 12 milionů dolarů. Letouny budou do Kanady dodány v lednu 2019. Ve flotile Wow Air je aktuálně 14 letounů typu A321. Jak je aerolinky zvykem, registrace každého z letetadel nese specifický význam. Příkladem můžou být registrace TF-JOY, TF-DOG či TF-GMA.

 

 

Aerolinka se do potíží dostala na podzim 2018 kvůli rostoucím cenám ropy, kolapsu Primera Air a taktéž nepovedené fúzi s Iceland Air. Na konci listopadu ji leasingové společnosti zabavily čtyři letouny. V půlce prosince aerolinka uvedla, že se vrací ke svým kořenům a tak bude opět létat pouze s letouny A320 family. Flotilu zeštíhlí z 20 strojů na 11. To znamená vyřazení zbylého Airbusu A330 a několika dalších A321 z flotily a taky konec některých linek.

 

 

Rušení se dotkne linek z Keflavíku do Los Angeles, San Franciska, New York JFK, St. Luis a Dallasu. Lety do Londýna přesune od konce března z Gatwicku na Stansted. Od června plánuje zahájit lety z Keflavíku do Edinburghu a Vancouveru.

 

 

Foto: Wow Air

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *